MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zbiornik wodny w Skrzyszowie zyskuje na atrakcyjności. To idealne miejsce na spacery i przejażdżki rowerowe niedaleko Tarnowa

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Prace przy budowie brakującego fragmentu pętli wokół zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie
Prace przy budowie brakującego fragmentu pętli wokół zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie UG Skrzyszów
Wokół malowniczo położonego zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie można będzie już wybrać się na spacer lub przejechać na rowerze, bez konieczności zawracania w połowie trasy. Jeszcze przed wakacjami gotowy będzie brakujący odcinek ścieżki, domykający pętlę wokół akwenu. To zaledwie 10 minut jazdy samochodem z Tarnowa.

Zamkną pierścień wokół zbiornika

Dziesięć lat po wybudowaniu zbiornika retencyjnego na Korzeniu w Skrzyszowie, miejsce to zyska dodatkową atrakcję. Gminie jeszcze w ub. roku udało się uzyskać wszystkie konieczne pozwolenia i zdobyć niemałe pieniądze (1,3 mln zł) z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę brakującego fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej. Wyłoniony został wykonawca, który rozpoczął wyczekiwane prace na blisko kilometrowym odcinku.

Dzięki tej inwestycji cała pętla wokół zbiornika będzie już kompletna. Trasa będzie mierzyć w sumie blisko 4,5 kilometra i wykonana będzie z nawierzchni żwirowej. Zakończenie prac planowane jest jeszcze przed wakacjami.

Miejsce zachęca do spacerów i odpoczynku na łonie przyrody

Jednocześnie miejsce to zyskuje dodatkowe atrakcje. W ramach projektu pod nazwą: „Wzbogacenie oferty spędzania czasu wolnego poprzez budowę ścieżki spacerowej oraz wytyczenie szlaku rowerowego wraz z nowym obiektem infrastruktury turystycznej w gminie Skrzyszów” cała trasa zostanie oznakowana a przy wjeździe na nią ustawiona zostanie mapa informacyjna. Dodatkowo wzdłuż niej montowane są elementy małej architektury, jak stoły piknikowe, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

Powstanie ścieżki otworzy dalsze możliwości rozwoju i zagospodarowania tego pięknego miejsca. W planach jest między innymi posadzenie roślin z całego świata, budowa wiaty grillowej, stanicy rowerowej czy ustawienie latarni na odcinku od parkingu do zapory. Gmina, w uzgodnieniu z Wodami Polskimi, chciałaby także wykonać ozdobny mostek nad jednym z dopływów do zbiornika.

Powiększony zostanie także dotychczasowy parking. Zwłaszcza w weekendy brakuje na nim miejsca, aby zostawić samochód i wybrać się na spacer. Pod sam zbiornik nie można bowiem podjechać samochodem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto