Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa przebudowa Rynku w Wojniczu. Na placu układane są granitowe płyty i kostka, a odkryta niedawno studnia została już zasypana

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
W Wojniczu trwają zaawansowane prace związane z przebudową miejscowego rynku. Obecnie prace polegają na układaniu płyt granitowych i kostki na płycie rynku oraz na drodze dojazdowej.
W Wojniczu trwają zaawansowane prace związane z przebudową miejscowego rynku. Obecnie prace polegają na układaniu płyt granitowych i kostki na płycie rynku oraz na drodze dojazdowej. gmina Wojnicz
Wojnicki Rynek zmienia swoje oblicze. Plac, który do tej pory kojarzył się głównie z parkingiem dla mieszkańców i miejscem zatrzymywania się busów, powoli staje się wizytówką podtarnowskiego miasteczka. Jeszcze w tym roku ma zakończyć się jego przebudowa.

Remont Rynku w Wojniczu idzie do przodu

Od kilku miesięcy centrum Wojnicza jest wielkim placem budowy. Rynek zmienia swój wygląd i nabiera zupełnie nowego charakteru. Już niedługo ma się stać miejscem, z którego dumni będą wszyscy mieszkańcy.

- To będzie piękna wizytówka Wojnicza - przekonuje Tadeusz Bąk, burmistrz miasteczka.

Obecnie roboty koncentrują się na układaniu płyt granitowych i kostki na płycie rynku oraz na drodze dojazdowej. Montowane są również krawężniki. Później nastąpi budowa fontanny, nasadzonych zostanie również około 40 nowych drzew.

- Wykonawca obiecuje, że w tym roku wszystko będzie gotowe. Jedynie w zimie na pewno nie będzie jeszcze wody w fontannie - zaznacza burmistrz Wojnicza.

Zdecydowano również o zasypaniu studni, którą odkryto podczas prac ziemnych. Nie wiadomo do końca, z jakiego okresu ona pochodzi. Początkowo mówiło, że może ona być z lat 60 -tych XX -wieku, ale ostatnio do wojnickiego magistratu trafiły informacje, że może być dużo starsza.

- W każdym razie informacja o tej studni znajdzie się na płycie rynku. Na kostce, która będzie miała inny kolor od pozostałych, oznaczymy taki okrąg, że ta studnia się tam znajduje. Natomiast jak znajdziemy jakąś historię tej studni, to możliwe, że jeszcze jakoś bardziej oznaczymy to miejsce - zaznacza burmistrz Bąk.

Przebudowa rynku kosztować będzie w sumie 6,8 mln zł, z czego 2,8 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W Tarnowie powstanie dzielnica żydowska

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto