MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedłuża się przetarg na remont ulicy Tuchowskiej w Tarnowie. Zainteresowane inwestycją firmy zasypały urzędników pytaniami

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Otwarcie ofert na przebudowę ul. Tuchowskiej nastąpi 22 kwietnia
Otwarcie ofert na przebudowę ul. Tuchowskiej nastąpi 22 kwietnia Paweł Chwał
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przesunął termin składania ofert w przetargu na remont ulicy Tuchowskiej. Spowodowane jest to licznymi pytaniami, które do tarnowskich urzędników skierowały firmy zainteresowane ważną dla miasta inwestycją.

Początkowo otwarcie ofert w przetargu miało nastąpić 11 kwietnia. Później ten termin przesunięto na 18 kwietnia. Teraz aktualną datą zakończenia przetargu jest 22 kwietnia.

- Ten termin nie jest już raczej zagrożony i otwarcie powinno nastąpić w poniedziałek - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Zainteresowani wykonawcy dopytują o objazdy na czas remontu Tuchowskiej

Postępowanie przetargowe dotyczące przebudowy ulicy Tuchowskiej ogłoszone zostało 11 marca. Już w pierwszych tygodniach po wszczęciu tej procedury do Zarządu Dróg i Komunikacji zaczęły spływać pytania odnośnie inwestycji, które kierowały zainteresowane udziałem w przetargu firmy. W ciągu kilkunastu dni urzędnicy otrzymali w sumie ponad 150 pytań.

- To są pytanie od bardzo ogólnych do specjalistycznych dotyczących technologii robót. Ale dominującym pytaniem były kwestie związane z organizacją ruchu i objazdami, które wstępnie założyliśmy na czas remontu - zaznacza dyrektor Michałek.

ZDiK zamierza bowiem przeprowadzić remont w dwóch etapach. Pierwszy z nich, który ma być realizowany jeszcze w tym roku, obejmował będzie odcinek od ul. Łokietka do obwodnicy. Według wstępnych założeń tarnowskich urzędników ruch w kierunku miasta w tym czasie ma się odbywać wyznaczonym jednym pasem, natomiast samochody jadące od centrum Tarnowa mają korzystać z objazdu ul. Dojazd.

Natomiast w 2025 roku ma być realizowany drugi etap przebudowy. Będzie on bardziej zaawansowany i polegał m.in. na wykonaniu przepustu na potoku Strusinka. Miasto będzie rekomendowało kierowcom jadącym od centrum miasta na południe, aby wybierali wjazdy na obwodnicę od strony ul. Lwowskiej lub Krakowskiej. Dla tych, którzy będą chcieli dostać się do firm przy ul.Tuchowskiej, objazd ma być prowadzony ul. Ostrogskich i Łokietka.

Tarnowscy urzędnicy dali więcej czasu na przygotowanie ofert

Urzędnicy już odpowiedzieli na wszystkie pytania zadane przez zainteresowanych udziałem w przetargu wykonawców.

- Termin składania ofert przesunęliśmy na 22 kwietnia, aby po udzielonych odpowiedziach dać czas zainteresowanym firmom na przygotowanie przez nich ofert - podkreśla dyrektor ZDIK.

Remont ul. Tuchowskiej może kosztować kilkanaście milionów złotych. Miastu na ten cel udało się już zdobyć 10 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ważnej ulicy na południu miasta może potrwać około półtora roku.

Centrum Zdrowia 75+ ma powstać w ZPS w Tarnowie

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto