Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skarbnik Miasta Tarnowa został odwołany przez radę miejską. Sławomir Kolasiński po 16 latach żegna się z tarnowskim magistratem

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Sławomir Kolasiński żegna się z pracą w tarnowskim magistracie. Podczas poniedziałkowej sesji nie krył wzruszenia, żegnając się z władzami miasta, radnymi i pracownikami UMT.
Sławomir Kolasiński żegna się z pracą w tarnowskim magistracie. Podczas poniedziałkowej sesji nie krył wzruszenia, żegnając się z władzami miasta, radnymi i pracownikami UMT. esesja
W poniedziałek (26 lutego) podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni podjęli uchwałę w sprawie odwołania Sławomira Kolasińskiego z funkcji skarbnika miasta. W jego miejsce powołali Halinę Tokarz-Jarosz, która do tej pory była zastępcą skarbnika.

Kolasiński: To była służba dla Tarnowa

Sławomir Kolasiński już pod koniec ubiegłego roku zapowiadał, że zamierza przejść na emeryturę. 17 stycznia tego roku złożył do prezydenta oficjalny wniosek o rozwiązanie z nim umowy o pracę z dniem 27 lutego. Aby jednak tak się stało, zgodę na to musiała wyrazić tarnowska rada miejska.

W poniedziałek (26 lutego) podczas nadzwyczajnej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie odwołania Sławomira Kolasińskiego. Ustępujący już skarbnik nie krył wzruszenia, żegnając się z władzami miasta, radnymi i pracownikami magistratu.

- Cały czas traktowałem tę pracę jako służbę Tarnowowi, a nie tylko jako funkcję miejskiego urzędnika - mówił podczas sesji Sławomir Kolasiński.

Skarbnikiem Miasta Tarnowa był od 2008 roku. Tarnowscy radni powołali go na tę funkcję na wniosek ówczesnego prezydenta miasta Ryszarda Ścigały.

Wcześniej zawodowo związany był z tarnowskim oddziałem Banku Przemysłowo - Handlowego, gdzie był głównym księgowym, pracował też jako dyrektor oddziału w banku zachodnim WBK, był też członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. ekonomiczno finansowych w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie.

Sławomir Kolasiński działał także radach nadzorczych Hotelu Tarnovia, Miejskiej Przychodni Lekarskiej nr IV w Tarnowie, Miejskiego Zarządu Budynku oraz Tarnowskich Wodociągów.

Od 2021 roku pełni również funkcję wiceprezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie.

Nowy Skarbnik Miasta Tarnowa

Po odwołaniu Sławomira Kolasińskiego radni podjęli uchwałę w sprawie powołania w jego miejsce Haliny Tokarz-Jarosz. O jej nominację na stanowisko Skarbnika Miasta Tarnowa wnioskował prezydent Roman Ciepiela.

- Jest dziś zastępcą skarbnika, wieloletnim dyrektorem Wydziału Budżetu, pracuje nieprzerwanie w urzędzie miasta od 1995 roku, w związku z tym jest osobą znającą realia naszego miasta, długoletnią pracowniczką, która przeszła przez wiele szczebli kariery zawodowej, a stanowisko skarbnika będzie ukoronowaniem jej działalności, jako osoby odpowiedzialnej w dużej mierze za finanse naszego miasta - podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Halina Tokarz-Jarosz ma 53 lata. Jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Ekonomicznym na kierunku ekonomia i organizacja produkcji. Kończyła też studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie.

Oficjalnie stanowisko Skarbnika Miasta Tarnowa obejmie 28 lutego.

Pierwszy woonerf w centrum Tarnowa prawie gotowy!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto