MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na ul. bł. ks. Sitki w Tarnowie "zebry" z tworzywa zastąpi asfalt. Zmiany szykują się też na rondzie przy Starodąbrowskiej i Słonecznej

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Wideo
od 16 lat
Kierowcy i piesi narzekają na tak zwane wyniesione przejścia dla pieszych na ulicy bł. ks. Romana Sitki w Tarnowie. Stan jednej i drugiej „zebry” z plastiku pozostawia wiele do życzenia, dlatego miasto zamierza wymienić je na asfaltowe. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa na znajdującym się nieopodal rondzie tymczasowym przy zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej,

Na ulicy bł. ks. Sitki znikną z tworzywa

Wyniesione przejścia dla pieszych na ulicy bł. ks. Romana Sitki już od dawna straszą swoim wyglądem. Tworzywo, z którego są wykonane "zebry", miejscami jest powyginane i zapada się. Stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak i kierowców, którzy narzekają na stan techniczny konstrukcji i dodają, że po deszczu przejścia są śliskie jak lodowisko.

Plastikowe zebry w formie progów zwalniających zostały zamontowane w 2012 roku po śmiertelnym potrąceniu pieszego na skrzyżowaniu ulic: bł. ks. Sitki i Goldhammera. Już parę razy były doraźnie poprawiane na zlecenie miasta przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarstwo Komunalnych. Teraz urzędnicy magistratu zdecydowali, że nie będą już ich naprawiać.

- Te przejścia dla pieszych mocno się zdegradowały i wyeksploatowały, więc podjęliśmy decyzję o wykonaniu ich z betonu asfaltowego. Te z tworzywa sztucznego mają ograniczoną trwałość, dlatego to było rozwiązanie tymczasowe. Sprawdziło się, więc utrwalimy tę organizację ruchu poprzez trwalsze elementy, które są bezpieczniejsze dla pieszych ze względu na lepszą przyczepność– tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Dodaje, że przy okazji wymiany przejścia dla pieszych znikną też bariery architektoniczne.

Zmiany na rondzie tymczasowym na ul. Starodąbrowska-Słoneczna

Miasto zapowiada również prace, które mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie tymczasowym i w jego najbliższym sąsiedztwie. Z wyłączonych do tej pory z ruchu powierzchni, oddzielonych plastikowymi krawężnikami zerwany zostania asfalt i zasadzona roślinność. Znikną także bariery architektoniczne przy wyniesionych przejściach dla pieszych.

- To będzie taki lifting, nie będziemy wkraczać w geometrię ronda. Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i estetyki tego miejsca – tłumaczy Artur Michałek.

Miasto planuje rozpocząć pracę jeszcze w tym roku pod warunkiem, że uda się wybrać wykonawcę. Na razie jednak nikt się nie zgłosił.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto