Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Wojnicz przejęła budynek po dawnym komisariacie policji. Samorząd chce tam ulokować stację pogotowia ratunkowego i miejskie archiwum

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Budynek, w którym do 2022 roku mieścił się komisariat policji, ma zostać przeznaczony na stację pogotowia ratunkowego oraz miejskie archiwum.
Budynek, w którym do 2022 roku mieścił się komisariat policji, ma zostać przeznaczony na stację pogotowia ratunkowego oraz miejskie archiwum. Google/archiwum
Samorząd Wojnicza przejął od Skarbu Państwa budynek w centrum miasteczka, w którym do 2022 roku istniał komisariat policji. Gmina zamierza teraz przekształcić część obiektu na stację pogotowia ratunkowego. Miałoby się w nim znaleźć także archiwum urzędu miejskiego.

Wojnicz za darmo przejął budynek po dawnym komisariacie

Przez lata w budynku na rogu ul. Jagiellońskiej i Kąpielowej funkcjonował komisariat policji. Obiekt nie spełniała jednak już oczekiwań mundurowych. Był przede wszystkim za mały, co utrudniało pracę zarówno funkcjonariuszom, jak i swobodne korzystanie z niego osobom, które przyszły do komisariatu załatwiać swoje sprawy.

Ostatecznie w połowie 2022 roku policjanci przenieśli się do nowego komisariatu, który powstał na ul. Tarnowskiej, tuż przy węźle dróg DK 94 i DW 975.

Budynek w centrum miasteczka pozostaje od tej pory pusty, ale władze Wojnicza zabiegały o jego przejęcie i przeznaczenie go na inne cele. Ostatecznie nastąpiło to w piątek 24 listopada. Burmistrz Wojnicza podpisał w tej sprawie akt notarialny ze starostą powiatu tarnowskiego, który z ramienia Skarbu Państwa administrował do tej pory obiektem. Budynek warty około pół miliona złotych trafił w ręce Wojnicza za darmo.

W Wojniczu potrzebne jest nowe miejsce stacjonowania karetki pogotowia ratunkowego

Samorząd Wojnicza ma już pomysł, na co przeznaczyć budynek. Jego część ma zostać zagospodarowana jako archiwum urzędu miejskiego.

- Wszystkie akta, dokumenty z urzędu chcemy umieścić w odpowiednim miejscu, żeby były dobrze zabezpieczone, a przybywa ich z roku na rok - podkreśla Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza.

Druga część budynku ma zostać natomiast przeznaczona pod stację pogotowia ratunkowego. Obecnie załoga karetki pogotowia stacjonuje przez całą dobę w prywatnym budynku przy ul. Zawale, które jest wynajmowane od prywatnego właściciela.

- Warunki nie są tam takie, jakie powinny być i dążyliśmy do tego, aby je poprawić. Dlatego też doszliśmy do porozumienia z panem burmistrzem, aby przejął budynek po dawnym komisariacie i przeznaczył pod pogotowie ratunkowe - mówi Roman Łucarz, starosta powiatu tarnowskiego.

Obiekt, w którym ma stacjonować załoga karetki pogotowia i urządzone zostanie miejskie archiwum, wymaga jednak remontu i dostosowania do nowych potrzeb. Samorząd Wojnicza na wykonanie niezbędnych prac chce pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. Do inwestycji ma też dołożyć się Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

- W tym budynku jest zrobiona elewacja i wymienione okna, ale trzeba wykonać remonty wewnątrz, aby to wszystko dostosować pod wymagania pogotowia i archiwum - podkreśla burmistrz Bąk.

Drogowcy w Tarnowie twierdzą, że zima ich nie zaskoczy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto