Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Barbara Nowacka w Tarnowie udzieliła poparcia Jakubowi Kwaśnemu i omówiła założenia reformy oświatowej. Zdjęcia

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Barbara Nowacka odwiedziła w sobotę 2.03 Tarnów. Udzieliła poparcia Jakubowi Kwaśnemu, kandydującemu na urząd prezydenta miasta Tarnowa, a także kandydatom KO do sejmiku. Minister edukacji odniosła się również do powołania Małopolskiej Kurator Oświaty i omówiła najważniejsze założenia reformy oświaty.

W sobotę 2.03.2024, tuż przed przybyciem do Tarnowa, Barbara Nowacka powołała w Krakowie Małopolską Kurator Oświaty Gabrielę Olszowską.

- Jest już formalnie kuratorką oświaty, co - myślę - w Tarnowie ma wyjątkowe znaczenie, pamiętając, jak pani kurator Nowak tu działała i jak źle się działo w polskiej edukacji, szczególnie w Małopolsce. Ale ten wiatr zmian wieje mocno i mam nadzieję, że 7 kwietnia również w Tarnowie będzie czuć taką dobrą, wyczekaną zmianę - rozpoczęła swoje wystąpienie 2.03.2024 w Tarnowie Barbara Nowacka.

Barbara Nowacka w Tarnowie udzieliła poparcia Jakubowi Kwaśnemu

Barbara Nowacka udzieliła wsparcia kandydatowi na prezydenta Tarnowa Jakubowi Kwaśnemu. - Z Kubą współpracuję od lat wielu, poznaliśmy się zresztą w Tarnowie w czasach, kiedy byliśmy jeszcze w organizacjach młodzieżowych. Kuba zawsze działał dla dobra Tarnowa, jest prawdziwym ambasadorem Tarnowa, działał na rzecz porozumienia i budowania mostów.

Minister edukacji zapowiedziała, że celem Koalicji Obywatelskiej jest wygranie wyborów samorządowych na szczeblu sejmiku województwa małopolskiego.

Barbara Nowacka w Tarnowie o zmianach w działaniu szkół

Barbara Nowacka odniosła się również do działalności jej resortu. Poinformowała, ze podwyżki dla nauczycieli stały się już faktem i pierwsze przelewy wpłynęły na ich konta. Zapowiedziała również, że od kwietnia prace domowe w szkołach podstawowych nie będą już obowiązkowe. Zapowiedziała również zmiany w funkcjonowaniu kuratorów oświaty.

- Kuratorium ma wspierać, a nie karać i kontrolować. Działamy też na rzecz tego, żeby uczeń był w centrum życia szkoły, żeby edukacja, jaką dostaje, była edukacją dobrą, nowoczesną, która pozwoli mu dobrze odnaleźć się na nowoczesnym rynku pracy z najlepszymi kompetencjami - przekonywała.

Barbara Nowacka odniosła się również do wątpliwości związanych z odchudzaniem podstawy programowej. - To jest dokument, który wskazuje nauczycielowi, jakie obszary ma poruszać. I nauczyciel po to ma autonomię, wiedzę i wykształcenie, żeby wiedzieć, że jak ma zaznaczone hasło, np. "kształtowanie się granic", to o czym ma mówić. Nauczyciel nie potrzebuje manuala. Twórcy poprzedniej podstaw programowej kompletnie pomylili program nauczania z podstawą programową, ale działo się tak tylko dlatego, że poprzednie ministerstwo nie miało zaufania dla nauczycieli, tylko prosiło ludzi związanych z IPN-em, a nie nauczycieli i dydaktyków, żeby im napisali podstawę programową - wyjaśniała w Tarnowie minister edukacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Barbara Nowacka w Tarnowie udzieliła poparcia Jakubowi Kwaśnemu i omówiła założenia reformy oświatowej. Zdjęcia - Gazeta Krakowska

Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto