MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Setne urodziny Kazimierza Gilskiego z Woli Lubeckiej z muzyczną niespodzianką. Jubilatowi można pozazdrościć zdrowia i pogody ducha

OPRAC.:
Paweł Chwał
Paweł Chwał
Kazimierz Gilski świętował swoje setne urodziny razem z liczną rodziną oraz gośćmi, którzy odwiedzili go z życzeniami, listami gratulacyjnymi i upominkami. Odwdzięczył się im grając na harmonijce
Kazimierz Gilski świętował swoje setne urodziny razem z liczną rodziną oraz gośćmi, którzy odwiedzili go z życzeniami, listami gratulacyjnymi i upominkami. Odwdzięczył się im grając na harmonijce Archiwum UG Ryglice
To były wyjątkowe urodziny. Kazimierza Gilskiego z Woli Lubeckiej – jak na stulatka przystało – odwiedzili z życzeniami najbliżsi, ale także władze gminy Ryglice, przedstawiciel KRUS a także zespół ludowy „W Kuźni u Kowala”. Z twarzy jubilata nie schodził uśmiech, a dla gości zagrał mini koncert na… harmonijce ustnej.

Radosny stulatek z muzycznym zacięciem

Kazimierz Gilski całe swoje życie poświęcił rodzinie i ciężkiej pracy na gospodarstwie rolnym. Patrząc na jego radosną twarz trudno uwierzyć jednak, że skończył sto lat. Pomimo swojego zacnego wieku, cieszy się dobrym zdrowiem, tryska z niego pogoda ducha i optymizm.

Jednym z jego ulubionych zajęć, którym chętnie się oddaje, jest gra na harmonijce ustnej. Gości, którzy przybyli do niego z życzeniami urodzinowymi uraczył mini koncertem.
Zresztą sama uroczystość, która odbyła się w domu jubilata, również miała muzyczną oprawę. Zadbał o nią miejscowy zespół ludowy „W Kuźni u Kowala”.

Gratulacje jubilatowi przysłał nawet sam premier

Życzenia w imieniu wszystkich mieszkańców gminy stulatkowi przekazali: Paweł Augustyn - burmistrz Ryglic wraz z Markiem Dudowiczem - Przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Tadeuszem Augustynem - Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu RM w Ryglicach. Burmistrz wręczył również jubilatowi listy gratulacyjne od premiera Donalda Tuska oraz wojewody Krzysztofa Klęczara.

Wyjątkowych urodzin gratulowali jubilatowi także: przedstawiciel KRUS w Tarnowie oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej.
Nie zabrakło oczywiście najbliższej rodziny.

Kazimierz Gilski wychował dziewięcioro dzieci. Doczekał się również 24 wnuków, 36 prawnuków i 9 praprawnuków.

W niedzielę (21 kwietnia) mszę św. w intencji jubilata sprawował w kościele w Woli Lubeckiej bp Artur Ważny. Stulatek oczywiście osobiście w niej uczestniczył.

Centrum Zdrowia 75+ ma powstać w ZPS w Tarnowie

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto