Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki kongres kół gospodyń wiejskich pod Tarnowem. Do Rzuchowej przyjechały panie z całego regionu, aby czerpać nowe inspiracje

Paweł Chwał
Paweł Chwał
W kongresie w Rzuchowej uczestniczyły panie z 23 kół gospodyń wiejskich z subregionu tarnowskiego. Więcej zdjęć w galerii!
W kongresie w Rzuchowej uczestniczyły panie z 23 kół gospodyń wiejskich z subregionu tarnowskiego. Więcej zdjęć w galerii! KGW Pełna Chata/Paweł Chwał
W Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej odbył się w sobotę (28 października) Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Subregionu Tarnowskiego. Licznie uczestniczące w wydarzeniu panie miały okazję dowiedzieć się wielu ważnych i przydatnych informacji, dzięki którym będą mogły jeszcze lepiej realizować swoje pasje i wcielać w życie ciekawe pomysły.

Ciekawe tematy na kongresie KGW w Rzuchowej

Czym jest produkt lokalny, tradycyjny i regionalny? Jak pozyskiwać środki na prowadzenie swojej organizacji? Jak kreować pozytywny wizerunek kgw? Krakowiacy Wschodni – etnografia. To tylko niektóre z tematów, które były przedmiotem kongresu.

W całodniowym wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki w sumie 23 kół gospodyń wiejskich z kilkunastu gmin w naszym regionie.

Kompetentne, gotowe do działania i... wykwalifikowane

To część szerszego projektu, na który znane z licznych przedsięwzięć KGW Pełna Chata ze Szczepanowic uzyskało dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

- Projekt nosi nazwę: „Kompetentne, gotowe do działania, wykwalifikowane” i skierowany jest przede wszystkim do kół, które w większości zawiązały się niedawno lub dopiero zaczynają aktywniej działać i szukają dobrych inspiracji – tłumaczy Barbara Kłósek z „Pełnej chaty”.

W ramach projektu panie miały okazję uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, m.in. carvigu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach czy w zajęciach zielarskich. Każde z kół może liczyć także na profesjonalne sesje zdjęciowe, które mają im pomóc w promocji z uwzględnieniem tego, co je przede wszystkim wyróżnia na tle innych.

- Przed nami zajęcia z księgowości, a także szkolenia praktyczne na temat prowadzenia dokumentacji oraz tego, jak należy prawidłowo przygotowywać wnioski, aby spełniały one kryteria logiki projektowej. Sprawy formalne są bardzo ważne, gdyż nawet jeśli coś robi się z pasją, to musi być to realizowane w myśl przepisów prawa polskiego – dodaje Anna Olszówka.

W projekcie uczestniczą m.in. KGW z Burzyna, Białej, Woźnicznej, Chojnika, Dzierżanin, Łętowic, Zbylitowskiej Góry, Zabłędzy, Podlesia Dębowego i z Wielkiej Wsi.

Dzień Donacji i Transplantacji w ZSEO

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto