Tarnowianki z PKCH PWSZ bliżej niż Dalin

Siatkarki PKCH PWSZ wygrały dwa spotkania w fazie play – out (gra toczy się do trzech zwycięstw) i są bliższe wywalczenia ósmego miejsca.

Tarnowianki w pełni wykorzystały atut własnego boiska. Podopieczne trenera Lesława Kędryny poprawiły głównie zagrywkę i przyjęcie. W sobotę w pierwszym secie przegrywały 0:2 i 3:6. Po ataku Alicji Leszek z obiegnięcia objęły prowadzenie 8:7. Później prowadziły już 18:13, by pozwolić rywalkom na doprowadzenie do stanu 19:19. Końcówka po akcjach Sabiny Podlasek i Alicji Leszek należała do miejscowych siatkarek. Drugi set toczył się cały czas pod dyktando siatkarek PKCH. Skończyła go atakiem z drugiej linii Alicja Warchoł. Trzecią partię zespół Dalinu rozpoczął od prowadzenia 3:0 i 4:1. W końcówce prowadził 23:21, a przy stanie 24:23 miał piłkę setową. Katarzyna Prośniak trafiła w aut, a po zagrywce Sabiny Podlasek tarnowianki postawiły kropkę nad „i”.

Do meczu rewanżowego myśleniczanki przystąpiły bez Izabeli Gablankowskiej. Gładko przegrały seta do 16. W drugim zespół gości prowadził 3:0, 9:7 i 14:10. Tarnowianki objęły prowadzenie 16:15 po ataku Sylwii Styrkowiec. Po dwóch asach serwisowych Moniki Szlachetki Dalin ponownie prowadził 20:18 i 22:21. Skończyły seta skutecznymi atakami Alicja Leszek i Małgorzata Hajduk. Trzeci set znów lepiej rozpoczęły rywalki. Objęły prowadzenie 4:2. Po zagrywce Sylwii Styrkowiec na krótko prowadzenie 5:4 odzyskały gospodynie. Dalin prowadził już 15:10. Do remisu 16:16 asem serwisowym doprowadziła Małgorzata Hajduk. Po akcjach Moniki Szlachetki i Katarzyny Prośniak Dalin prowadził 23:19, a przy stanie 24:21 miał piłkę setową. Tarnowianki obroniły setbola, zdobyły pod rząd cztery punkty, a piąty na wagę zwycięstwa pojedynczym blokiem zdobyła Alicja Leszek.

W obu meczach najlepiej w tarnowskim zespole grały: Warchoł, Podlasek, Styrkowiec i Leszek, w Dalinie podobały się Szlachetka i Prośniak.

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:21, 25:16, 27:25), drugi mecz 3:0 (25:16, 25:22, 26:24).
PKCH PWSZ: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Szubart (libero), Gębiś (libero) oraz: Wójcik, Ruszel, Kutyła, Wyroba.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?