Niespodzianka w Tauron Lidze siatkarek. Roleski Grupa Azoty Tarnów urwał punkt liderowi ŁKS Commercecon Łódź

Artur Bogacki
Tarnowianki w Łodzi zdobyły punkt
Tarnowianki w Łodzi zdobyły punkt Grzegorz Galasiński
W meczu kończącym 18. kolejkę sezonu 2022-23 w Tauron Lidze siatkarek, rozegranym w poniedziałek, 6 marca 2023, drużyna Roleskiego Grupy Azoty Tarnów przegrała na wyjeździe z ŁKS Commercecon Łódź. „Żyrafy” dopiero jako drugi zespół w rozgrywkach urwały punkt liderowi.

ŁKS Commercecon Łódź - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:2 (24:26, 25:18, 25:14, 22:25, 15:11)

ŁKS Commercecon: Gryka, Ratzke, Piasecka, Diouf, Witkowska, Górecka, Drabek (libero) oraz Dróżdż, Hryszczuk, Gajer
Roleski Grupa Azoty: Łyczakowska, Szumera, Mazenko, Marcyniuk, Świstek, Ponikowska, Żurawska (libero), Pawłowska (libero) oraz Mroczek, Rybak, Szczepańska.

Pierwszego seta siatkarki obu zespołów zapamiętają chyba na długo. Zanosiło się na sensacyjne rozstrzygnięcie, bo skazywane na pożarcie tarnowianki szybko odskoczyły na dobrych kilka punktów (4:11). W końcówce było 15:23, ale od tego stanu przyjezdne straciły 9 „oczek” z rzędu i także prowadzenie! ŁKS jako pierwszy miał setbola, lecz go nie wykorzystał. Do remisu doprowadziła atakiem Gabriela Ponikowska, a bohaterką końcówki została Adrianna Rybak, która zagrywką dwukrotnie ustrzeliła „rywalki” i to tarnowianki cieszyły się ze zwycięstwa.

Warto zaznaczyć, że ŁKS w lidze we wcześniejszych 15 meczów odniósł komplet zwycięstw, stracił tylko 5 setów. A tarnowianki plasują się na 10. pozycji, przedostatniej (nie licząc wycofanej z rozgrywek Legionovii).

Takie otwarcie chyba podrażniło faworyta, w kolejnej części zdominował ekipę z Tarnowa. Było 2:3, 7:3, 12:4, 16:5. Przyjezdne potem nieco poprawiły wynik, ale losów seta nie odwróciły. Trzecia partia była dość podobna. Początek był wyrównany, lec wkrótce łodzianki odskoczyły (12:6), zwyciężyły do 14.

Tarnowianki podjęły walkę w Łodzi

W czwartym secie „Żyrafy” odgryzły się miejscowym. Ze stanu 13:10 doprowadziły do 13:14, potem odskoczyły na 16:19 i miały szansę na sensacyjnego tie-breaka. ŁKS nie odpuścił, nawet objął prowadzenie (21:20). Końcówka była gorąca. Przy wyniku 22:22 tarnowianki zdobyły punkt po wideoweryfikacji. A po chwili ataki Wiktorii Szumery i Maryny Mazenko doprowadziły do wyrównania stanu meczu.

W tie-breaku początkowo walka toczyła się punkt za punkt. Ostatni remis to 4:4, drużyny zmieniły się stronami przy wyniku 8:5. Skuteczny atak Szumery i błąd Julity Piaseckiej zmieniły rezultat na 8:7. Gra falowała, było 10:7, 11:10, 14:10. Ostatecznie górą były łodzianki (15:11).