Tarnowianin na torze Formuły 1 w Barcelonie prezentował się znakomicie. Podium cyklu Formula Winter Series dla Macieja Gładysza! !

OPRAC.:
Andrzej Skórka
Maciej Gładysz debiutujący w wyścigowej Formule 4 wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Formula Winter Series archiwum Maciej Gładysz Racing Driver
Maciej Gładysz, 15-letni kierowca wyścigowy z Tarnowa, został drugim wicemistrzem cyklu zawodów Formula Winter Series. W miniony weekend udanie zaprezentował się na hiszpańskim torze, na którym rywalizują m.in. kierowcy Formuły 1.

Maciej Gładysz, do ubiegłego roku występował na torach kartingowych, na których zdobył niemal wszystko co było do zdobycia. Teraz 15-latek karierę kontynuuje jako debiutant w wyścigowej Formule 4.

Utalentowany 15-latek z Tarnowa za kierownicą bolidu wyścigowego

W miniony weekend w gronie 40 młodych kierowców z całego świata ścigał się na torze Circuit de Catalunya, na którym odbywają się m.in. wyścigi Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Weekend w Barcelonie przyniósł Maciejowi Gładyszowi 4. miejsce w wyścigu sobotnim (9 marca) i 11. w niedzielnym (po przebiciu się aż o 15. miejsc w stawce).

W klasyfikacji generalnej całego cyklu Formula Winter Series zajął trzecie miejsce. Z kolei w klasyfikacji debiutantów Gładysz wywalczył tytuł mistrzowski.

- To był niesamowicie emocjonujący i bardzo trudny weekend, który zakończył mój bardzo udany debiut w Formule 4 – mówi Maciej Gładysz - To dla mnie nie tylko ogromny sportowy sukces, ale też idealne przygotowanie do głównej części sezonu, która rozpoczyna się już w maju.

12 maja podopieczny ORLEN Teamu i holenderskiej ekipy MP Motorsport zadebiutuje w międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4. Na cykl składa się 21 wyścigów w siedem weekendów na najsłynniejszych europejskich torach.