Tarnów: Koszykarki Pałacu pewnie wygrały pierwszą rundę

Roman Kieroński
Po wygranej tarnowianki mają komplet zwycięstw i są liderkami
Po wygranej tarnowianki mają komplet zwycięstw i są liderkami fot. Roman Kieroński
Koszykarki MKS Pałac Młodzieży PROReM Tarnów zwycięsko zakończyły pierwszą rundę rozgrywek małopolsko-świętokrzyskiej ligi juniorek młodszych. Juniorki Pałacu pokonały w kolejnym meczu rywalki z KS Gorce Nowy Targ.

Dobra postawa w rozgrywkach młodzieżowych to bez wątpienia efekt także udanych występów w rozgrywkach I ligi grupy B w kategorii seniorek. Młode zawodniczki w pojedynkach z bardziej doświadczonymi rywalkami nabierają niezbędnego doświadczenia i podnoszą swoje umiejętności. To oczywiście ma zaprocentować w przyszłości.

Juniorki młodsze w pojedynku "na szczycie " pokonały swoje najgroźniejsze rywalki - koszykarki krakowskiej Wisły.

Mecz rozegrany w hali przy ul. Reymonta w Krakowie był niezwykle zacięty. Początek należał do krakowianek. W 4 minucie objęły prowadzenie 9:3. Trener Pałacu Paweł Michalik poprosił o czas i jego reprymenda przyniosła efekt. Tarnowianki odrobiły straty. Po dwóch kwartach prowadziły minimalnie 35:34. Najlepiej zagrały w trzeciej "ćwiartce ". Wygrały ją różnicą pięciu punktów i prowadziły 53:47. W ostatniej kwarcie koszykarki Pałacu powiększyły przewagę do 10 punktów, ale w 36 minucie zdążyły ją jeszcze stracić. Przegrywały jednym punktem. Poderwały się jednak do walki. Odzyskały prowadzenie 65:60. Na "trójkę" gospodyń odpowiedziała celnym rzutem wolnym Agata Gałuszka. Po drugim zebrały piłkę, zagrały do końca i ostatecznie zwyciężyły 66:63 (18:19, 17:15,18:13, 13:16).

Punkty dla Pałacu: Justyna Jaworska 28, Agata Gałuszka 19, Renata Wolanin 9. Debora Sajdak 6, Angelika Madura 2, Dominika Tryba 2.

Po tej wygranej tarnowianki z kompletem zwycięstw są samodzielnymi liderkami. Wyprzedzają drużyny Gracza Starachowice oraz Wisły Kraków. W lidze juniorek starszych grające w niemal identycznym składzie zawodniczki MKS PM PROReM pokonały Gorce Nowy Targ 67:56 (22:4, 12:20, 15:12, 18:20). Po wygranej bardzo wysoko pierwszej kwarcie, w kolejnych wyraźnie spuściły z tonu.

- Dziewczęta zaprezentowały już iście świąteczną koszykówkę. Popełniły zbyt wiele błędów - takich, które nie powinny się im przydarzać - twierdził po meczu trener Michalik.

Tarnowianki grały w składzie: Agata Gałuszka 6, Paulina Sowa, Renata Wolanin 8, Justyna Jaworska 19, Angelika Madura 2, Debora Sajdak 6, Małgorzata Waśko, Klaudia Kania 2, Dominika Tryba 8, Iwona Juśkiewicz 12.

Najwięcej dla nowotarżanek: Agata Nykaza 12, Małgorzata Lasak i Iga Zegleń - po 8.