Unia Tarnów nie odpuszcza rywalom

Roman Kieroński
Koszykarze tarnowskiej Unii pewnie i wysoko pokonali drużynę UMKS Kielce
Koszykarze tarnowskiej Unii pewnie i wysoko pokonali drużynę UMKS Kielce Grzegorz Golec
Komplet zwycięstw podczas minionego weekendu odniosły tarnowskie zespoły - przedstawiciele sportów halowych.

Koszykarze Unii Tarnów w pierwszym pojedynku rewanżowej rundy rozgrywek o mistrzostwo II ligi z nawiązką zrewanżowali się rywalom z UMKS Kielce za porażkę na ich boisku 91:96. Po dwóch kwartach prowadzili już 45:27 i nie po raz pierwszy słabiej zagrali w trzeciej "ćwiartce". Nieoczekiwanie przegrali ją różnicą siedmiu punktów. Ambitnie walczący kielczanie w 32. minucie po rzutach Artura Busza przegrywali już tylko 49:56. Po kolejnych punktach Sobiły i "trójkach" Przemysława Cygana i Dawida Szewczyka na cztery minuty przed końcem gospodarze prowadzili już 70:54 i odebrali rywalom ostatnią nadzieję. Wygrali pewnie 84:59 (25:16, 20:11, 11:18, 28:14). Po tej wygranej Unia awansowała na trzecie miejsce.
Nie sprawiły zawodu także koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W meczu o mistrzostwo regionalnej I ligi pokonały Stal ze Stalowej Woli 71:53 (22:14, 14:13, 17:12, 20:12).

Zwycięską passę kontynuują siatkarki Jedynki Tarnów. W pojedynku o mistrzostwo trzeciej ligi z drużyną Wisły II Kraków już w pierwszym secie pokazały rywalkom miejsce w szyku. Wygrały aż 25:9. Po drugim, wygranym 25:17, trzeci był już tylko formalnością. Na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe i tylko dzięki temu " wiślaczki " w pewnym momencie przegrywały już tylko 13:16. Zmienniczki także nie dały krakowiankom szans, wygrały seta 25:20 i cały mecz zakończył się zwycięstwem 3:0. W czternastu rozegranych do tej pory spotkaniach podopieczne trenerki Urszuli Świerczek przegrały tylko raz, na początku rozgrywek z MKS MOS w Wieliczce.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Nastolatek oblał się benzyną i podpalił!