Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki z Tarnowa zagrają w ćwierćfinale

Roman Kieroński
Drugie miejsce juniorek Pałacu w hali Wisły. Mankamentem koszykarek był brak skuteczności.

Juniorki MKS Pałacu Młodzieży Tarnów w finałowym turnieju mistrzostw Małopolski zajęły drugie miejsce. Ta lokata daje im prawo do gry w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Już przed rozpoczęciem rywalizacji w hali krakowskiej Wisły pewne awansu (zaliczone były wyniki spotkań w rundzie zasadnicznej) były zespoły gospodarzy i Pałacu.

Tarnowianki rozpoczęły od "planowego" zwycięstwa z drużyną MKS Żak Nowy Sącz. Po dwóch kwartach podopieczne trenera Pawła Michalika prowadziły pewnie 40:22. W kolejnych, mając w perspektywie następne pojedynki, spuściły nieco z tonu, ale wygrały pewnie całe spotkanie 69:59 (16:11, 24:11, 16:19, 13:18).

W drugim meczu tarnowianki nie dały szans koszykarkom Górnika Wieliczka. Wygrały wysoko 90:60 (21:14, 26:18, 21:11, 22:17).
W decydującym o prymacie spotkaniu z Wisłą na początku prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwszą kwartę tarnowianki wygrały różnicą trzech punktów. Druga należała do Wisły. Krakowianki zeszły na przerwę z przewagą sześciu punktów. Trzecia kwarta to znów świetna gra tarnowskiego zespołu.

Przed ostatnią "ćwiartką" Pałac prowadził 42:38. W ostatnich dziesięciu minutach zawodniczki Pałacu raziły jednak nieskutecznością. Wisła rzuciła się do odrabiania strat i udało jej się to z nawiązką. Wygrała kwartę różnicą dziesięciu punktów i całe spotkanie 63:57 (10:13, 16:8, 12:21, 25:16).
- Nie udało się nam zrewanżować za porażkę z Wisłą 69:71 w rundzie zasadniczej. Już wtedy mogliśmy sobie zapewnić mistrzowski tytuł.

W Krakowie moje podopieczne zagrały bardzo ambitnie, ale niestety największym mankamentem okazał się znów brak skuteczności. Chyba też dziewczęta nie wytrzymały obciążenia psychicznego. Postaramy się lepiej - obiecuję - zagrać w ćwierćfinale i uzyskać kolejny awans - powiedział trener Paweł Michalik.

Końcowa kolejność: 1. Wisła -25 pkt; 2. MKS PM - 23 pkt; 3. Górnik - 18 pkt; 4. Żak.
Tarnowianki grały w składzie: Justyna Jaworska 54, Debora Sajdak 43, Angelika Madura 34, Dominika Tryba 28, Ewelina Smołka 22, Natalia Zaucha 17, Renata Wolanin 14, Aleksandra Kogut 3, Daria Malińska 2.

Ćwierćfinałowy turniej rozegrany zostanie w dniach 15-17 kwietnia w Sosnowcu.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Były ubek podejrzany o podpalanie kobiety