Szał radości kibiców w Arenie Jaskółka Tarnów! Siatkarki Grupy Azoty Akademia Tarnowska znokautowały rywalki z Mielca! Dużo zdjęć

Andrzej Skórka
Dla siatkarek Grupy Azoty Akademia Tarnowska środowy (8 listopada) mecz miał najwyższy ciężar gatunkowy Artur Gawle
Siatkarki Grupy Azoty Akademia Tarnowskie wreszcie zwyciężyły w meczu w Tauron Lidze. „Żyrafy” odprawiły w środowy (8 listopada) wieczór z kwitkiem rywalki zza miedzy. To był nokaut w wykonaniu tarnowianek.

Dla siatkarek z Tarnowa to był niezwykle ważny mecz. Wcześniej w pięciu kolejkach zdołały wywalczyć zaledwie jeden punkt, ulegając w tie-breaku ekipie Volley Wrocław na inaugurację sezonu.

Słaby początek sezonu siatkarek z Tarnowa

W kolejnych było niestety gorzej, choć pamiętać trzeba, że kalendarz nie rozpieszczał „Żyraf” bo na początku grały z najsilniejszymi ekipami w lidze. Po trzech pierwszych kolejkach w Tarnowie zrobiło się jednak nerwowo i doszło do zmiany na stanowisku trenera.

Pod koniec października z klubem rozstał się za porozumieniem stron Marcin Wojtowicz.

Po tygodniu nowym szkoleniowcem Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej ogłoszono Błażeja Kryształowicza, który jako trener ma w dorobku kilka medali Mistrzostw Polski i Superpuchary.

Pierwszy mecz pod skrzydłami Kryształowicza tarnowianki zagrały z aktualnymi mistrzyniami kraju – ŁKS Commercion Łódź, ulegając 1:3, jednak w ich grze można było dostrzec przebłyski rosnącej formy.

„Żyrafy” prze środowym (8 listopada) meczem zajmowały 11. miejsce w tabeli, mielczanki plasowały się „oczko” wyżej dzięki wygranej z UNI Opole.

Nokaut na parkiecie w Arenie Jaskółka Tarnów

Mecz rozpoczął się o dziwo od mocnego uderzenia ITA Tools Stali Mielec, która objęła prowadzenie 1:4. Gospodynie na szczęście szybko się otrząsnęły i doprowadziły do remisu 6:6.

Do połowy seta trwała wymiana cios za cios, ale w końcu tarnowianki zdobyły sześć punktów z rzędu i odskoczyły na bezpieczny dystans. Pierwszego seta wygrały 25:16.

W drugim secie "Żyrafy" grały momentami jak w transie i pozwoliły rywalkom zdobyć jedynie 14 punktów.

W trzecim secie przyjezdne poderwały się do walki, w drugiej jego części doprowadziły do remisu 22:22. Końcówka była bardzo wyrównana. Ostatecznie to jednak tarnowianki wygrały seta 27:25 i przypieczętowały wygraną 3:0.