Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sklep socjalny powstanie w Tarnowie. Jedyny w Polsce zadziwia cenami. Mleko za złotówkę, kiełbasa za cztery złote [ZDJĘCIA]

red., Paulina Marcinek
Sprawdź na kolejnych zdjęciach, jakie ceny są w jedynym na razie w Polsce sklepie socjalnym. Kolejny sklep zostanie otwarty w Tarnowie?
Sprawdź na kolejnych zdjęciach, jakie ceny są w jedynym na razie w Polsce sklepie socjalnym. Kolejny sklep zostanie otwarty w Tarnowie? Lucyna Nenow / Polska Press
Spichlerz, pierwszy w Polsce sklep socjalny, działa od kilku tygodni w Katowicach. Kolejny może powstać wkrótce w Tarnowie, takie przynajmniej ma plany Fundacja Wolne Miejsce, która organizuje sklepy dla osób o najniższych dochodach. Ceny produktów w takim sklepie nie przekraczają 50 proc. wartości rynkowej.

FLESZ - PIT. Są nowe ulgi

Kto może robić zakupy w sklepie socjalnym?

W socjalnym sklepie zakupy można zrobić wyłącznie ze skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Warunkiem jest kryterium dochodowe. Skierowanie w Katowicach może otrzymać osoba, której dochód nie przekracza 250 proc. kryterium dochodowego, czyli 1 752,50 zł w przypadku osoby samotnej oraz 1 320 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie.

Osobę uprawnioną do korzystania z zakupów w Sklepie Socjalnym obowiązywać będzie limit wizyt w sklepie w trakcie tygodnia, a także limit kwoty, którą będzie można jednorazowo wydać w sklepie podczas zakupów

- czytamy na oficjalnej stronie.

Przykładowe ceny?

  • kasza, ryż, makaron, albo mleko kosztują 1 złoty
  • serek wiejski - 50 groszy
  • masło – 2 złote
  • chleb - 50 groszy
  • brokuły - 10 groszy

Sklep socjalny powstanie także w Tarnowie? Są takie przymiarki

Spichlerz to wspólna inicjatywa miasta oraz Fundacji Wolne Miejsce. Inspiracją były podobne placówki, które z powodzeniem i od lat funkcjonują w Wiedniu.

Fundacja Wolne Miejsce organizowała już w naszym mieście Wigilię dla samotnych. Trwają ustalenia lokalizacji takiej placówki w Tarnowie.

- Podoba nam się ten pomysł, dlatego trwają rozmowy, by takie miejsce udostępnić fundacji – mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa.

W grę wchodzą lokale w nieruchomościach należących do Miejskiego Zarządu Budynków. Miasto na razie wytypowało jedną lokalizację o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych.

W ostatnim tygodniu lutego przedstawiciele fundacji będą ją oglądać i zdecydują, czy miejsce będzie odpowiednie.

Fundacja ma w planach otworzyć kolejne takie sklepy, również m.in. w: Warszawie, Dąbrowie Górniczej, Łodzi, Toruniu, Lublinie, Starachowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto