Minorowy wieczór w Arenie Jaskółka Tarnów. Siatkarki Grupy Azoty Akademia Tarnowska nie dały rady Enerdze Kalisz. Zdjęcia

Andrzej Skórka
Kibice, zawodniczki i trener opuszczali Arenę Jaskółka w kiepskich nastrojach. "Żyrafy" doznały szóstej ligowej porażki z rzędu Artur Gawle
To był mecz z serii „o wszystko” dla siatkarek z Tarnowa. W poniedziałek (5 lutego) Grupa Azoty Akademia Tarnowska podejmowała ekipę z Energa MKS Kalisz. Kibice a Arenie Jaskółka mieli nadzieję, że ich ulubienice odbiją się od dna ligowej tabeli. Niestety, "Żyrafy" nadal pozostają czerwoną latarnią w tabeli Tauron Ligi.

W poprzedniej kolejce „Żyrafy” bezdyskusyjnie przegrały w Mielcu ze Stalą, komplikując coraz bardziej swoją sytuację. Mielczanki to bowiem jedne z bezpośrednich rywalek tarnowianek w walce o utrzymanie w Tauron Lidze.

Grupa Azoty Akademia Tarnowska kontra Energa MKS Kalisz

„Żyrafy” zapowiadały jednak mobilizację na poniedziałkowe (5 lutego) starcie z kaliszankami. Chciały wykorzystać kryzys Energi MKS Kalisz, która przegrała sześć poprzednich ligowych meczów z rzędu, ale nadal zajmowała ósme miejsce w tabeli i walczy wciąż o miejsce w TOP 8 i udział w play-offach.
Tarnowianki miały na koncie serię pięć porażek, ale liczyły, że to one się przełamią.

Początek pierwszego seta był jeszcze w miarę wyrównany, ale tylko do momentu, gdy rywali zainkasowały pięc punktów z rzędu, odskakując na bezpieczną przewagę. "Żyrafy" nie odpuszczały i zdołały doprowadzić do remosu, jednak końcówka seta była zabójcza w wykonaniu przyjezdnych, które wygrały 20:25.

W drugiej odsłonie tylko chwilami gospodynie dawały nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale kaliszanki miały partię pod kontrolą, pieczętując ją w końcówce seta (20:25).

Trzeci set także nie przyniósł przełomu (20:25) i to Energa zainkasowała 3 punkty.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej rozgrywek Tauron Ligi sytuacja Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej jest nie do pozazdroszczenia.

Zajmują ostatnie, 12. miejsce w tabeli z zaledwie 8. punktami na koncie.

Celem tarnowianek jest 11. lokata, gwarantującego utrzymanie. "Oczko" wyżej plasuje się pałac Bydgoszcz z 9. punktami. W następnej kolejce Grupa Azoty Akademia Tarnowska wyjeżdża właśnie do Bydgoszczy.