Gwiazdy piłki ręcznej w Arenie Jaskółka Tarnów. Szczypiorniści Grupy Azoty Unia Tarnów walczyli z Industrią Kielce. Zdjęcia

Andrzej Skórka
Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała w Arenie Jaskółka naszpikowany gwiazdami zespół Industrii Kielce Artur Gawle
Kibice piłki ręcznej w Tarnowie liczyli w sobotę (3 lutego) na emocje w meczu Grupy Azoty Unii Tarnów z Industrią Kielce. Międzynarodowy zespół gwiazd przyjezdnych nie pozostawił jednak złudzeń tarnowianom, wyraźnie wygrywając.

Szczypiorniści wrócili w sobotę (3 lutego) na parkiety po długiej przerwie związanej z Mistrzostwami Europy.

Grupa Azoty Unia Tarnów kontra Industria Kielce w Arenie Jaskółka

Tarnowianie zajmowali w tabeli siódmą lokatę, ale przyszło im zmierzyć się z niezwykle trudnym rywalem.
Industria Kielce była wiceliderem Orlen Superligi. W składzie mają m.in. najlepszego bramkarza ME, a także Francuzów z najlepszej drużyny w Europie.

Spotkanie tylko w pierwszych minutach było wyrównane, „Jaskółki” dotrzymywały kroku kielczanom do stanu 3:3. Potem goście zdobyli sześć bramek z rzędu i spokojnie kontrolowali przebieg pierwszej połowy, schodząc na przerwę z wyraźną przewagą 10 bramek. (13-23).

Po zmianie stron gra była momentami bardziej wyrównana, ale ostatecznie przyjezdni powiększyli przewagę o kolejne 3 braki i zwyciężyli 26:39.