Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Azoty składa do prokuratury zawiadomienie na posłankę KO. Zarzuca jej ujawnienie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Grupa Azoty wydała oświadczenie w sprawie wystąpienia poseł Urszuli Augustyn i skierowała sprawę do prokuratury
Grupa Azoty wydała oświadczenie w sprawie wystąpienia poseł Urszuli Augustyn i skierowała sprawę do prokuratury Archiwum
Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego złożyła do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Urszulę Augustyn, posłankę Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o konferencję prasową z 5 października, w trakcie której parlamentarzystka mówiła m.in. o zagrożeniu przeniesienia siedziby spółki z Tarnowa do Kędzierzyna-Koźla.

Zawiadomienie do prokuratury po wystąpieniu posłanki z Tarnowa

W trakcie konferencji prasowej, która była jednocześnie transmitowana na żywo, a jej zapis został udostępniony na profilu społecznościowym tarnowskiej posłanki KO, Urszula Augustyn przedstawiła m.in. postanowienie Sądu Okręgowego w Tarnowie, Wydział Gospodarczy z 25 lipca tego roku, w sprawie z wniosku Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn Koźle o udzielenie zabezpieczenia.

W piątek (13 października) Grupa Azoty opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie "przekazania osobie nieuprawnionej - poseł Urszuli Augustyn - informacji, w tym dokumentów, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, które zostały wykorzystane podczas wystąpienia publicznego w dniu 5 października".

Grupa Azoty zaprzecza informacjom o tym, że JRCh może zmienić siedzibę

W oświadczeniu zaprzeczono informacjom, które przedstawiła posłanka, że siedziba spółki może zostać przeniesiona z Tarnowa do Kędzierzyna-Koźle, twierdząc, że są one "nieprawdziwe i nieuzasadnione – bowiem nie ma i nie było takich planów".

„Przekazanie informacji do osób nieuprawnionych doprowadziło do wyrządzenia znacznej szkody spółce, w tym również szkody wizerunkowej” – podkreśliła w złożonym zawiadomieniu do prokuratury Grupa Azoty JRCh.

Grupa Azoty potwierdziła, że Zakłady Azotowe w Kędzierzynie Koźlu wystąpiły do sądu arbitrażowego o polubowne rozstrzygniecie sporu pomiędzy Spółką, a Grupą Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne Sp. z o.o. Przedmiotem sporu było wadliwe i nieterminowe wykonanie zawartej pomiędzy spółkami umowy, w sprawie budowa nowego węzła sprężania gazu syntezowego.

Działanie to, jak zapewnia koncern, nie miało na celu jakiejkolwiek ingerencji w aktualną strukturę właścicielską czy lokalizacyjną JRCh, która należy do tarnowskiej Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A.

Pełna treść oświadczenia w galerii

Uczniowie szkoły Szczepanika łączą modę z ekologią i szyją torby z firanek

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto