Unia przegrała w Tarnowie z Garbarnią

Paweł Guga
Było to spotkanie drugiej i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu, ale i dwóch faworytów do awansu w obecnym. Tymczasem kibice na stadionie przy ul. Rydlówka mogli się setnie wynudzić. Ostatecznie krakowanie pokonali Unię 1:0

Obie drużyny grały, szczególnie w pierwszej połowie bardzo ostrożnie, z wielkim szacunkiem dla rywala, a tym samym nie angażując wielkich sił do akcji ofensywnych. Toteż mecz praktycznie toczył się w środku boiska.

Wygrali ostatecznie "Brązowi", ale trzeba przyznać, że było to zwycięstwo nader szczęśliwe. Bo po pierwsze jedyny gol był dość przypadkowy. Po drugie gospodarze praktycznie nie stworzyli w całym meczu drugiej sytuacji bramkowej, o której można by powiedzieć, że była stuprocentowa. A po trzecie w końcówce to goście mieli kilka okazji strzeleckich i obrona gospodarzy wyglądała dość desperacko.

Bramka padła w 18 minucie. Rzut wolny z około 25 metrów, z prawej strony wykonywał Kalemba. Szuba został zasłonięty przez piłkarzy rywali, ale i swoich partnerów. Kalemba strzelił w stronę "krótkiego" słupka. Piłka skozłowała przed zaskoczonym Szubą i przy słupku wpadła do bramki. Goście mogli wyrównać szybko, bo w 21 minucie. Niegroźny strzał oddał Matras. Żylski interweniował bez przekonania, a piłka trafiła w słupek. W drugiej połowie długo nic się nie działo. Dopiero w ostatnich 15 minutach. najpierw Żylski wypuścił piłkę z rąk na słupek. W 77 min Ogar uprzedził bramkarza gospodarzy, ale piłka po jego lobie trafiła w słupek. Potem jeszcze główkował Krokier, ale piłka przeszła przy słupku, a już po meczu, goście mieli pretensje do arbitra i Ogar z Unii otrzymał czerwoną kartkę za dyskusję z nim.

Garbarnia Kraków - Unia Tarnów 1:0 (1:0)
Bramka: Kalemba 18.