Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Robert Lewandowski w Tarnowie! Najlepszy piłkarz świata został udziałowcem tarnowskiej firmy z branży fotowoltaicznej

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Robert Lewandowski inwestuje w branżę odnawialnych źródeł energii i wykupił udziały w tarnowskiej spółce Hymon. To nie pierwszy jego krok w biznesie. W wiele przedsięwzięć angażuje się ze swoją żoną Anną Lewandowską
Robert Lewandowski inwestuje w branżę odnawialnych źródeł energii i wykupił udziały w tarnowskiej spółce Hymon. To nie pierwszy jego krok w biznesie. W wiele przedsięwzięć angażuje się ze swoją żoną Anną Lewandowską Bartek Syta
Robert Lewandowski, najlepszy obecnie piłkarz świata, zdecydował się zainwestować w branżę związaną z energią odnawialną. Uczynił to w Tarnowie, wykupując udział w spółce Hymon, która zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi.

FLESZ - Przedsiębiorcy nie godzą się na lockdown

Robert Lewandowski inwestuje w Tarnowie w nowoczesną i przyszłościową branżę

Robert Lewandowski to nie tylko znakomity piłkarz reprezentacji Polski i niemieckiego Bayernu Monachium. Równie dobrze jak na boisku, radzi sobie również w biznesie.

Do tej pory zdążył zainwestować już w nieruchomości, firmę zajmującą się produkcją gier komputerowych, napoje izotoniczne oraz restauracje.

Ostatnio gwiazda futbolu zainteresowała się w energię odnawialną. Lewandowski zrobił to poprzez zakup mniejszościowego udziału w tarnowskiej spółce Hymon.

- Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju - podkreśla Robert Lewandowski.

Tarnowska spółka stale się rozwija

Ani tarnowska spółka, ani Robert Lewandowski, nie ujawnili wartości zaangażowania piłkarza firmę. W Hymon nie ukrywają jednak zadowolenia z zawartej transakcji.

- Firma uzyskała dzięki temu znakomitego inwestora, zaangażowanego w rozwój spółki. Spółka przed inwestycją Roberta Lewandowskiego bardzo prężnie się rozwijała, jednak jego decyzja biznesowa jest dla klientów dodatkową gwarancją, że Hymon jest firmą solidną i rzetelną - czytamy w przesłanym do naszej redakcji komunikacie firmy Hymon.

Firma Hymon powstała w 2011 roku. Była jedną z pierwszych firm, które na polskim rynku montowały instalacje fotowoltaiczne. Duży rozwój zanotowała w ostatnich latach.

- W 2019 r. zanotowaliśmy 107 mln zł obrotów, ubiegły zamknęliśmy na poziomie 300 - mówi Jacek Strzesak, prezes i założyciel Hymona. - Stawiamy na rozwój i w tym chcielibyśmy osiągnąć pułap 800 mln. Planujemy giełdowy debiut. Wzbudzamy też coraz większe zainteresowanie inwestorów - dodaje

Firma swoje usługi oferuje w całej Polsce i planuje ekspansję zagraniczną. Zatrudnia 100 własnych ekip monterskich i 50 podwykonawczych. Firma pracuje nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również realizuje zamówienia, startując w przetargach samorządowych. W ich ramach w ciągu ostatnich trzech latach w gminach i miastach zamontowała ponad 4,5 tysiąca instalacji fotowoltaicznych.

Wielomilionowe biznesy Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski jest najbogatszym polskim sportowcem i według ekspertów może być pierwszym w naszym kraju, który w czasie kariery zarobi ponad miliard złotych. Tylko kontrakt z Bayernem Monachium daje mu 20 mln euro rocznie.

Ale piłkarz wielkie pieniądze potrafi zarobić także poza boiskiem. Według ostatnich wyliczeń magazynu "France Football" Lewy rocznie bogaci się o prawie 30 mln euro, co daje mu miejsce w czołowej setce najbogatszych Polaków.

Dzięki umowom m.in. z Gilette, Huawei czy Head&Shulders zarabia do 10 mln euro rocznie. Najlepszy piłkarz świata stworzył też dom mediowy RL Media, który zarządza wizerunkiem i kapitałem finansowym piłkarza oraz agencję marketingową Stor9.

Lewandowski jest współwłaścicielem firmy LS Investments, która buduje mieszkania i domy w Warszawie. Kupił także luksusowy apartament w wieżowcu Złota 44, który dziś jest wart ponad 30 mln złotych. Buduje ponadto
restaurację w Warszawie. Lokal ma mieć około tysiąca metrów kwadratowych i powstanie na terenie Browarów Warszawskich, w budynku XIX-wiecznej zabytkowej Warzelni przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto