Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 10.12.2023. Co działo się w Tarnowie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Tarnowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Tarnowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Tarnowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.12 a 9.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pełne atrakcji Mikołajki w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Były konkursy z nagrodami, świąteczne piosenki i dużo zabawy”?

Przegląd tygodnia: Tarnów, 10.12.2023. 3.12 - 9.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pełne atrakcji Mikołajki w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Były konkursy z nagrodami, świąteczne piosenki i dużo zabawy

Rada Osiedla Starówka we współpracy z Pałacem Młodzieży w Tarnowie zorganizowali imprezę mikołajkową. Przez blisko dwie godziny animatorki zabawiały dzieci, inne dawały występy wokalne i taneczne. Na finał pojawił się św. Mikołaj ze swoją świtą. Zobaczcie zdjęcia.!

📢 Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach w zimowej odsłonie. Podniebny spacer w sercu Pogórza, jak w magicznej krainie

Zima to dobra okazja do tego, aby wybrać się na spacer po lesie. Wyjątkowe widoki zapewnia o tej porze roku znajdująca się w Ciężkowicach Ścieżka w Koronach Drzew. Dodatkowym atutem jest to, że obecnie można skorzystać z tej atrakcji taniej, gdyż obniżono ceny biletów.

📢 Sztafety rywalizowały na basenie Akademii Tarnowskiej. Popłynęli w memoriale Andrzeja Ziembowskiego. Mamy zdjęcia!

Pływalnia Akademii Tarnowskiej stała się w sobotę (9 grudnia) areną zawodów pływackich. Startujący w nich zawodnicy rywalizowali w 3. edycji Memoriału Andrzeja Ziembowskiego. Organizatorem wydarzenia był START Tarnów, a wzięli w nim zawodnicy reprezentujący różne kluby.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 10.12.2023: 3.12-9.12.2023 Tarnów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Tarnowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Groźny wypadek na DK 94 w Jadownikach między Brzeskiem a Tarnowem. Strażacy ewakuowali ranną osobę z rozbitego pojazdu

Dwa samochody osobowe zderzyły się na Drodze Krajowej nr 94 w Jadownikach koło Brzeska. Trasa była zablokowana w obu kierunkach.

📢 Samochód spłonął doszczętnie w Ryglicach pod Tarnowem. W trakcie gaszenia płonącego auta poparzony został właściciel

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem samochodu, który w sobotę (9 grudnia) zapalił się w Ryglicach pod Tarnowem. Pojazd spłonął doszczętnie, a dodatkowo uszkodzony został również dom, przy którym auto było zaparkowane. Na miejscu interweniowali nie tylko strażacy, ale także pogotowie ratunkowe.

📢 Motomikołaje na ulicach Tarnowa. Przywieźli prezenty dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w mieście

W sobotę (9 grudnia) przez Tarnów przejechali motocykliści przebrani w mikołajowe stroje. W ten sposób zainaugurowana została kolejna odsłona akcji pod nazwą: "Motomikołaj", której finał miał miejsce na torze Speed Race przy ulicy Kochanowskiego. Prezentami obdarowane zostały tam dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Tarnowie. Akcję zorganizowali sympatycy warkotu i jednego śladu, zrzeszeni w grupie Moto Tarnów. W tym roku asystowali im także zwolennicy błotnych zabaw na quadach. Pieniądze na prezenty dla najmłodszych trafiły poprzez "zrzutkę.pl" i od lokalnych przedsiębiorców. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Wyjątkowy, przedświąteczny kiermasz przy ul. Hodowlanej w Tarnowie. W mieście obchodzony jest uroczyście Dzień Kupca. Mamy zdjęcia!

W Tarnowie trwa V Dzień Kupca. Odbywający się przy ul. Hodowlanej kiermasz to doskonała okazja do tego, aby zaopatrzyć się w produkty regionalne, wyroby rękodzielnicze i naturalne kosmetyki, z myślą o nadchodzących świętach i oryginalnych prezentach pod choinkę. Wydarzeniu towarzyszą różnego rodzaju dodatkowe atrakcje. Nie mogło zabraknąć również św. Mikołaja.

📢 Ulicą Szkotnik w Tarnowie można już przejechać w obu kierunkach. Włączono także sygnalizację na skrzyżowaniach z Szujskiego i Mościckiego

Przywrócony został ruch dwukierunkowy na ulicy Szkotnik w Tarnowie. Kierowcy mogą już jeździć na odcinku między skrzyżowaniem z Szujskiego i Mościckiego w obie strony, uruchomione zostały także sygnalizacje świetlne.

📢 Festiwal Mała Talia w Tarnowie. Pokaz spektaklu "Żabcia i Ropuch" oraz warsztaty teatralne w Solskim. Mamy zdjęcia!

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie trwa festiwal Mała Talia. W piątek (8 grudnia) o poranku odbył się pokaz spektaklu "Żabcia i Ropuch". Wieczorem Karolina Fortuna wraz z Dariuszem Rzeszoto przeprowadzili warsztaty z pracy ze światłem scenicznym. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Nietypowa akcja w parku Piaskówka w Tarnowie. Strażacy pomagali schwytać rannego łabędzia, żeby zajął się nim weterynarz

Pomoc strażaków okazała się niezbędna, aby schwytać rannego łabędzia w parku Piaskówka w Tarnowie. Ptak miał uszkodzoną nogę i wymagał interwencji weterynarza.

📢 Przybywa osób w Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Prostopadłej w Tarnowie. Potrzebujące osoby znajdą tam dach nad głową i wsparcie

Zima i mrozy dają się coraz bardziej we znaki osobom bez dachu nad głową. W Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Prostopadłej w Tarnowie zrobiło się tłoczno. Bezdomni szukają tutaj schronienia przed zimnem, mogę też liczyć na ciepły posiłek oraz kompleksową pomoc.

📢 Weekend w Tarnowie i regionie z Mikołajami, kiermaszami świątecznymi, spektaklami dla dzieci i muzyką. Będzie się działo!

Mikołaje na rowerach albo motocyklach? Tego można spodziewać się w nadchodzący (9-10 grudnia) weekend w Tarnowie. W mieście i regionie nie zabraknie także kiermaszy świątecznych, gdzie znajdziecie bożonarodzeniowe ozdoby czy prezenty pod choinkę. W teatrze zaś będą królowały spektakle dla dzieci, a i dorośli znajdą coś dla siebie. Na tym jednak nie koniec weekendowych niespodzianek. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Zobaczcie, nasz przegląd wydarzeń!

📢 Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Tarnowa na 2024 rok. Oddano więcej głosów, ale też zadań było więcej

Znane są już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Tarnowa na rok 2024. Dzięki głosom mieszkańców szansę na realizację zyskało dziewięć zwycięskich zadań spośród 23, które zostały wcześniej przez nich zgłoszone i dopuszczone do plebiscytu.

📢 Otwarcie nowego sezonu narciarskiego na Jurasówce w Siemiechowie. Od soboty dostępne będą wszystkie trzy trasy. Ceny, jak przed rokiem!

W sobotę (9 grudnia) rozpoczyna się sezon narciarski w Ośrodku Rekreacji i Wypoczynku Jurasówka w Siemiechowie. To jedyna stacja narciarska pod Tarnowem, gdzie można będzie poszusować na nartach czy snowboardzie w trakcie tegorocznej zimy.

📢 Lisia Góra też ma własne lodowisko. Z obiektu mogą już korzystać mieszkańcy gminy. Za wstęp i łyżwy z wypożyczalni nie muszą nic płacić

Już nie tylko w Tarnowie, ale także w Lisiej Górze można pojeździć na łyżwach. Na przebudowanym centrum miejscowości stanęło lodowisko, z którego mieszkańcy gminy mogą korzystać za darmo.

📢 Pogrzeb tragicznie zmarłej 14-letniej Natalii z Andrychowa. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyła rodzina oraz znajomi, mieszkańcy. Zdjęcia

W Andrychowie odbył się we wtorek (5 grudnia) pogrzeb tragicznie zmarłej 14-letniej Natalki. W ostatnim pożegnaniu nastolatki brała udział rodzina, znajomi, wśród nich wielu jej rówieśników, m.in. ze szkoły w Kętach, a także rzesze mieszkańców Andrychowa. - To wydarzenia poruszyło nasze serca i sumienia - mówił podczas kazania ksiądz proboszcz andrychowskiej parafii św. Macieja Apostoła.

📢 Mikołajkowa akcja wolontariuszy i uczniów zakończona sukcesem! Świąteczne paczki dotarły do potrzebujących dzieci i seniorów. Mamy zdjęcia!

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów wspólnie z wolontariuszami założyli mikołajkowe stroje i dostarczyli prezenty potrzebującym dzieciom oraz seniorom. Świąteczną atmosferę za sprawą szkolnej drużyny czuć było także (6 grudnia) na ulicach miasta.

📢 Matura próbna matematyka 2023. ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE. Co było na próbnej maturze z matematyki? Wielomiany, prawdopodobieństwo, funkcje

Czwartek (7 grudnia) to drugi dzień matur próbnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Przyszli maturzyści sprawdzili swoją wiedzę i przygotowanie do egzaminu z matematyki. W opracowanych przez CKE arkuszach egzaminacyjnych czekało na nich 30 zadań. W tym artykule znajdziesz arkusz CKE z zadaniami i rozwiązaniami próbnej matury z matematyki.

📢 Zacięty pojedynek siatkarek w Arenie Jaskółce. Grupa Azoty Akademia Tarnów przegrywa po tie-breaku z Moya Radomką Radom

Występujące w Tauron Lidze siatkarki Grupy Azoty Akademia Tarnów podejmowały w czwartek (7 grudnia) w Arenie Jaskółce drużynę Moya Radomka Radom. Tarnowianki po dobrym początku i wygraniu pierwszego seta, w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość rywalek. W emocjonującej czwartej partii ostatecznie to one schodziły z parkietu w lepszych nastrojach. O tym, kto wygra całe spotkanie zdecydował tie-break, w którym uległy już wyraźnie radomiankom 7-15. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla zespołu gości.

📢 Tarnów wprowadził oświetlenie za pomocą... SMS-a. Latarnie w Parku Biegowym można włączyć wysyłając wiadomość przez telefon

Lampy oświetlające Park Biegowy na zboczu Góry św. Marcina nie będą się już świecić przez całą noc. Amatorzy biegania, którzy chcą skorzystać z tego miejsca po zmroku mogą je uruchomić sami wysyłając... wiadomość SMS.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto