Popłynęli po pięć medali

Roman Kieroński
Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium w drużynowych mistrzostwach Polski młodzików (12-13 lat) stawał pływak tarnowskiej Unii Miłosz Jarmuła. Podopieczny trenera Ryszarda Mroza zwyciężył na dystansie 200 m stylem grzbietowym w czasie 2.32, 55 min; 100 m stylem dowolnym - 1.02,41 min, i 100 m stylem grzbietowym - 1.09, 52 min.

Po brązowy medal w wyścigu na dystansie 200 m stylem klasycznym popłynął jego klubowy kolega Norbert Kornaus. Trzecią lokatę zapewnił mu rezultat 3.01, 30 min. W wyścigu "żabką" na dystansie o połowę krótszym z czasem 1.23,88 min zajął piąte miejsce.

Grzegorz Piwowarski na dystansie 100 m stylem grzbietowym ukończył rywalizację na piątym miejscu w czasie 1.15, 92 min. Na tym samym dystansie stylem dowolnym z rezultatem 1.04,89 min zajął szóstą lokatę. Młodzi tarnowscy pływacy po brązowy medal popłynęli także w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.
Miejsc na podium nie udało się tym razem wywalczyć dziewczętom. Najbliżej "pudła" była trenująca pod okiem Anny Jasiak Żaklina Kozioł. W wyścigu na 200 m stylem grzbietowym z rezultatem 2.42,82 min uplasowała się na czwartym miejscu. Na dystansie 100 m także "grzbietem" w czasie 1.17, 19 min ukończyła wyścig na szóstym miejscu.

Dwukrotnie piątą lokatę - w wyścigu na 100 i 200 m stylem klasycznym - zajmowała Natalia Klaper. Jej rezultaty to 1.26, 55 i 3.06, 88 min.
Skromna tarnowska ekipa w zawodach z udziałem pływaków z 24 klubów południowej Polski w punktacji drużynowej zajęła dobre piąte miejsce.
Bardzo był z tego zadowolony trener Ryszard Mróz. Najwięcej satysfakcji sprawiło mu to, że wszyscy młodzi zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Olszyny: zwyrodnialcy pocięli psa żyletką