Nasza Loteria

Październik 2023 w Tarnowie: Przegląd najważniejszych wydarzeń września 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Tarnów zmienił się  we wrześniu 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Tarnów zmienił się we wrześniu 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Tarnowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Tarnowski Miejski Dzień Ogrodnika w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Mamy zdjęcia”?

Przegląd września 2023 w Tarnowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tarnowski Miejski Dzień Ogrodnika w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Mamy zdjęcia

W sobotę (30 września) odbyła się jesienna edycja Tarnowskiego Miejskiego Dnia Ogrodnika. Przedstawiciele Rady Osiedla Piaskówka rozdawali zioła i zachęcali do zakładania własnych zieleńców. Uczniowie ZSEO przygotowali poczęstunek. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Tak wyglądała Małopolska Noc Naukowców w Tarnowie. Duże zainteresowanie pokazami i prezentacjami na uczelni oraz w szkołach. Zobacz zdjęcia!

Piątkowe (29 września) popołudnie i wieczór upłynęły w Tarnowie pod znakiem licznych wydarzeń organizowanych w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Na pokazy do siebie zaprosiła największa uczelnia w Tarnowie, a także szkoły średnie.

📢 Sąd w Tarnowie zaostrzył wyrok dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Nieczajnie Górnej. 27-letni kierowca BMW spędzi za kratkami siedem lat

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał 27-letniego Michała C. na siedem lat więzienia, za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do tragedii doszło jesienią ubiegłego roku. 27-latek jadąc BMW, doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami. Kierowca jednego z nich nie przeżył.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka październik Tarnów: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Tarnowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dzień Babiego Lata w Tarnowie. Tłumy na rodzinnym pikniku na błoniach przy ul. Romanowicza. Mamy zdjęcia

Iście wakacyjna pogoda towarzyszyła piątkowej (29 września) imprezie pod hasłem Dzień Babiego Lata w Tarnowie. Na pikniku nieopodal Parku Strzeleckiego bawiły się mali, dorośli i seniorzy.

📢 Zaginieni z regionu, których szuka policja z Tarnowa, Brzeska, Bochni i Dąbrowy Tarnowskiej. Niektóre rodziny czekają na bliskich wiele lat

Przedstawiamy osoby z Tarnowa i regionu, które znajdują się w policyjnej bazie osób zaginionych. Z niektórymi z nich bliscy stracili kontakt już wiele lat temu, ale wciąż mają nadzieję, że odnajdą ich całych i zdrowych. Na wagę złota jest każda informacja, która pomoże w odnalezieniu zaginionych. Każdy, kto ma jakieś informacje w sprawie prezentowanych osób może skontaktować się jednostkami policji w Tarnowie, Brzesku, Bochni czy Dąbrowie Tarnowskiej. Można też zadzwonić na numer alarmowy 112. Przedstawione osoby zaginione pochodzą ze strony zaginieni.policja.pl aktualnej na dzień 29 września 2023 roku.

📢 Weekend w Tarnowie pod znakiem pikników, spektakli, nauki i koncertów. Wystąpią : Karolak, Olbrychski, Groniec i Stare Dobre Małżeństwo!

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Nie macie jeszcze pomysłów co zrobić z wolnym czasem? Podpowiemy Wam, gdzie warto wybrać się od piątku do niedzieli (29 września- 1 października), by się nie nudzić. Wybór jest całkiem spory, bo w Tarnowie będzie się dużo działo. Zaplanowano koncerty, spektakle, pikniki i wiele innych niespodzianek. Zobaczcie imprezowy, weekendowy rozkład jazdy!

📢 Grube balety w Alfa Club Tarnów. Taneczne szaleństwo i doskonała zabawa w klubie przy ul. Staszica. Był to przedsmak imprezy dla singli

Alfa Club Tarnów stała się dla wielu imprezowiczów obowiązkowym miejsce, do które zaglądają w każdy weekend. Nie inaczej było w sobotę (23 września) gdy do klubu przy ul. Staszica znów ściągnęły tłumy miłośników dobrej zabawy. A o nią zadbał niezastąpiony Dj Korrdi. Serwował klubowiczom najlepsze kawałki, dzięki czemu parkiet pękał w szwach. Miniona impreza była doskonałym przetarciem przed zabawą dla singli, która odbędzie się już w najbliższą sobotę (30 września). Tymczasem zobaczcie, jak klubowicze bawili się w miniony weekend!

📢 Supernowoczesny fotoradar na Drodze Krajowej nr 94 między Tarnowem a Brzeskiem. W Jastwi kierowcy muszą się mieć na baczności

Na Drodze Krajowej nr 94 w Jastwi (powiat brzeski) pojawił się nowy fotoradar. Inspektorat Transportu Drogowego wymienił tam stary model fotoradaru na nowoczesne urządzenie, które ma niesamowite możliwości. Żadne popełnione przez kierowców przewinienie nie ujdzie teraz płazem.

📢 Spektakl "Prawda" rozbawił publiczność w tarnowskim teatrze. Za nami przedostatni spektakl konkursowy Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie

  1. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia powoli zbliża się do końca. W środę (27 września) widzowie obejrzeli spektakl "Prawda" Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. reż. Pawła Aginer. W spektaklu zagrali: Hanka Brulińska, Magdalena Sztejman, Tomasz Bielawiec i Krzysztof Olchawa, a reżyserem sztuki jest Paweł Aginer. Zobaczcie zdjęcia ze spektaklu, który na Dużej Scenie mogła obejrzeć tarnowska publiczność.

📢 Wielka gala sołtysów powiatu tarnowskiego. Sołtysem Roku została Stanisława Kleszyk z Rzepiennik Suchego. Wyróżniono też innych sołtysów

Podczas wtorkowej (26 września) gali w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej wyróżniono najlepszych sołtysów powiatu tarnowskiego. Tytuł Sołtysa Roku 2022 przyznano Stanisławie Kleszyk, która już od ponad 30 lat sprawuje funkcję sołtysa w Rzepienniku Suchym.

📢 Nowa atrakcja turystyczna kilka kilometrów od Tarnowa. Wokół zbiornika w Skrzyszowie powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. To będzie hit!

Wokół zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie powstanie długo wyczekiwana ścieżka pieszo-rowerowa, dzięki której można będzie obejść na nogach lub objechać rowerem wkoło malowniczo położony akwen. Miejsce to już przyciąga turystów, a dzięki nowej inwestycji jeszcze zyska na atrakcyjności.

📢 Tarnowski Rynek był dziś pełen uczniów w mundurach. Tak wyglądało ślubowanie klas pierwszych z XVI LO im. Armii Krajowej. Zdjęcia! WIDEOE

Ślubowali być wierni: Bogu, Honorowi, Ojczyźnie i Nauce. Uczniowie klas pierwszych z XVI LO im. Armii Krajowej złożyli w środę (27 września) uroczystą przysięgę na tarnowskim Rynku i oficjalnie zostali przyjęci do szkolnej społeczności.

📢 Potężny most na Dunajcu pod Tarnowem przeszedł próby obciążeniowe. Najdłuższą przeprawą w Małopolsce pojedziemy za kilka tygodni

Na nowo wybudowanym moście na Dunajcu pod Tarnowem w środę (27 września) od rana odbywały się testy obciążeniowe. Prowadzone były pomiary wytrzymałości i ugięcia konstrukcji oraz poszczególnych przęseł potężnej przeprawy, która stanowi najważniejszy element nowego połączenia Tarnowa z autostradą A4.

📢 Kultowe dyskoteki w Tarnowie i regionie, których już nie ma. W 220v, Piramidzie, Planecie X czy Exclusive odbywały się szalone imprezy

W latach 90-tych i na początku XXI wieku w naszym regionie działało sporo dyskotek i klubów rozrywkowych, w których bawiła się młodzież i nie tylko. Wiele osób z nostalgią wspomina wspaniałe chwile, które przeżyli podczas wspaniałych imprez m.in. w 220v, Edenie czy Odysei. Dziś większości z tych lokali już nie ma. Zobaczcie, gdzie dawniej bawili się młodzi ludzie.

📢 Park Strzelecki w Tarnowie opanowały przedszkolaki. "Odblaskowy piknik" z policjantami, ratownikami i motocyklistami. Mamy zdjęcia! WIDEO

Poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Dzieci z tarnowskich przedszkoli wzięły udział w odblaskowym pikniku, który odbył się we wtorek (26 września) w Parku Strzeleckim. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był Zespół Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie.

📢 To było jedno z największych starć partyzanckich z Niemcami pod Tarnowem. Upamiętniono 79. rocznicę bitwy pod Jamną i pacyfikacji wsi

Mieszkańcy regionu, młodzież i kombatanci, ale też parlamentarzyści i samorządowcy uczcili 79. rocznicę bitwy pod Jamną i przeprowadzoną w jej następstwie przez Niemców pacyfikację wsi. Uroczystości patriotyczno-religijne odbyły się przy pomniku przed sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, a także w Dolinie Męczeństwa, które upamiętniają tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się tutaj w czasie II wojny światowej.

📢 Śmierć na Bocheńcu w Jadownikach, u podnóża nieoddanej jeszcze wieży widokowej znaleziono ciało mężczyzny

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione u podnóża wieży widokowej na Bocheńcu w Jadownikach. Wiadomo, że zmarły to 37-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

📢 Aktorzy Teatru Ateneum bawili podczas czwartego dnia festiwalu komedii Talia w Tarnowie. Spektakl "Kwartet" obejrzała w CSM pełna widownia

Na scenie Centrum Sztuki Mościce zaprezentowano w poniedziałek czwarty spektakl konkursowy podczas trwającego właśnie w Tarnowie Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2023. Licznie zgromadzeni na widowni widzowie obejrzeli "Kwartet" w wykonaniu Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

📢 Para z Tarnowa powalczy o tytuł Ninja Warrior Polska. Artur Orliński podjął wyzwanie po raz trzeci, Natalia debiutuje. Zdjęcia

Artur Orliński z Tarnowa po raz trzeci stanie na starcie toru przeszkód popularnego telewizyjnego show Ninja Warrior Polska. Identyczne wyzwanie podejmuje jego partnerka, Natalia Nowak. Czy uda im się pokonać wyrafinowane przeszkody?

📢 Poważny wypadek na ulicy Błonie w Tarnowie. Strażacy musieli ewakuować ranną kobietę z rozbitego pojazdu

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek (25 września) po południu na ulicy Błonie w Tarnowie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba została ranna. Pogotowie zabrało ją do szpitala.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto