Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe defibrylatory w gminie Wierzchosławice. Samorząd kupił je za nagrodę w konkursie na najlepiej wyszczepione na COVID-19 gminy

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Dwa zakupione defibrylatory zainstalowano w urzędzie gminy oraz GCK, a trzeci trafił do jednostki OSP KSRG Łętowice
Dwa zakupione defibrylatory zainstalowano w urzędzie gminy oraz GCK, a trzeci trafił do jednostki OSP KSRG Łętowice gmina Wierzchosławice
Gmina Wierzchosławice kupiła trzy defibrylatory, które trafiły do lokalnych urzędów oraz jednostki OSP w Łętowicach. Samorząd przeznaczył na nie pieniądze, który otrzymał w ramach konkursu dla najlepiej wyszczepionych na COVID-19 gmin w powiecie tarnowskim.

FLESZ - W pomidorach będzie więcej witaminy D?

od 16 lat

Pieniądze z nagrody za szczepienia na COVID-19

Trzy urządzenia ratujące życie kosztowały samorząd Wierzchosławic ponad 21 tysięcy złotych. Defibrylatory zostały zakupione dzięki zajęciu przez podtarnowską gminę drugiego w miejsca w powiecie tarnowskim, w konkursie "Rosnąca odporność". W ramach niego w ubiegłym roku ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 nagradzane były gminy, w których najwięcej osób przyjęło szczepienia na koronawirusa. Do gminy Wierzchosławice trafiło za to w sumie pół miliona złotych.

- Pieniądze można przeznaczyć na działania związane z łagodzeniem skutków pandemii. Chcemy przede wszystkim, aby te środki trafiły do dzieci i młodzieży, na wsparcie półkolonii czy szkolnych klubów sportowych. Zależy nam na odbudowanie więzów ludzkich, które w czasie pandemii zostały mocno naruszone - zaznacza Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice.

Urzędnicy przeszkoleni z obsługi defibrylatorów

Samorząd postanowił również część środków przeznaczyć na zakup defibrylatorów AED Lifepak CR2. Jeden z nich został już zainstalowany w budynku Urzędu Gminy w Wierzchosławicach w holu głównym obok Punktu Informacyjnego. Drugie urządzanie zostało zlokalizowane w budynku Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach, gdzie jest dostępne przez 24 godzin na dobę. Trzecie urządzenie trafiło na wyposażenie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Łętowicach.

Mimo, że defibrylatory to automatyczne urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych potrafią przeprowadzić osoby bez przygotowania medycznego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji, pracownicy urzędu gminy oraz GCK przeszli niezbędne szkolenia z jego obsługi, aby być przygotowanym na każdą nagłą sytuację.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto