Krzysztof Kawa
krzysztof kapica
W meczu sparingowym rozegranym w Czechach piłkarze Bruk-Betu Termalica Nieciecza zremisowali 1:1 z Slezskim FC Opava, szóstą drużyną czeskiej drugiej ligi.

Piłkarze z Niecieczy objęli prowadzenie już w 2. minucie, gdy po zespołowej akcji do siatki trafił Maciej Wolski. Gospodarze odpowiedzieli w 5 min za sprawą Mateja Helesica i więcej goli w tym spotkaniu nie padło.

Dogodną okazję dla niecieczan zmarnował Kacper Karasek, który znalazł się sytuacji sam na sam z bramkarzem Adamem Richterem.

Kolejny sparing zespół Bruk-Betu Termaliki rozegra 5 lipca z GKS-em Tychy, ten mecz zakończy zgrupowanie "Słoni" w Wodzisławiu Śląskim.

Podopieczni trenera Marcina Brosza rozegrali wcześniej dwa mecze kontrolne, przegrywając 0:3 z MFK Karviną i remisując bezbramkowo z GKS-em Jastrzębie.

Pierwszy mecz nowego sezonu I ligi odbędzie się 20 lipca, gdy Bruk-Bet Termalica zmierzy się na swoim boisku z Wartą Poznań.

Klub z Niecieczy poinformował, że Eric Topór przedłużył kontrakt z Bruk-Bet Termaliką do końca sezonu 2026/2027. Młody bramkarz, wychowanek Podhala Nowy Targ, dołączył do drużyny w lipcu 2022 roku i w minionym sezonie wystąpił w 8 meczach. Najbliższy sezon 19-latek spędzi jednak na wypożyczeniu w I-ligowej Pogoni Siedlce.

SFC Opava – Bruk-Bet Termalica 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Wolski 2, 1:1 Helesic 5.
Bruk-Bet Termalica I połowa: Chovan – Kasperkiewicz, Biedrzycki, Putivsev- Zaviskyi, Hilbrycht, Dombrovskyi, Karasek, Wolski – Trubeha, Fassbender. II połowa: Mleczko – Cieśla, Spendlhofer, Farbiszewski – Planeta, Nowakowski, Ambrosiewicz, Różycki, Wacławek – Jakubik, Deisadze.