Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drogowcy przystąpili do prac na ulicy Nowy Świat w Tarnowie. Utrudnienia dla kierowców mają potrwać do połowy roku

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Trwa remont odcinka ulicy Nowy Świat między ulicami: Słowackiego a Romanowicza. Kierowcy muszą liczyć się w tym miejscu z utrudnieniami, bo droga na czas prowadzonych robót jest jednokierunkowa.

Remont ulicy Nowy Świat już trwa

Drogowcy mieli przystąpić do prac jeszcze w zeszłym roku, ale plany pokrzyżowała pogoda. Dopiero końcem styczniu na ulicy Nowy Świat wprowadzono nową, tymczasową organizację ruchu i rozpoczęły się roboty.

Prace prowadzone są na części jezdni, dlatego dwukierunkowa dotąd droga zamieniła się w jednokierunkową. Można nią przejechać tylko od ulicy Słowackiego w stronę Romanowicza.

- Została już rozebrana połowa przekroju tej nawierzchni. Trwają prace związane z wykonaniem stabilizacji i podbudowy. Równocześnie prowadzone są roboty związane z budową kanału technicznego - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Zgodnie z ustaleniami miasta z wykonawcą remontowany odcinek ulicy ma być cały czas przejezdny. Prace mają być prowadzone dwuetapowo. Najpierw wykonany zostanie prawy przekrój drogi, a później lewy.

Utrudnienia na ulicy Nowy Świat jeszcze przez kilka miesięcy

Ulica zyska nie tylko nową nawierzchnię. Remont obejmie też chodnik, zatokę autobusową, miejsca postojowe oraz ścieżkę rowerową. Prace i utrudnienia dla kierowców mają zgodnie z zapowiedziami urzędników potrwać do połowy roku.

Remontowany odcinek ulicy to już trzeci i ostatni etap robót. W poprzednich latach ul. Nowy Świat została zmodernizowana od ul. Słowackiego do al. Solidarności oraz skrzyżowania z ul. Krakowską. Prace będą kosztowały 2,6 mln zł. Miasto zdobyło na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,6 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto