Alarm w drużynie "Żyraf" z Tarnowa. Grupa Azoty Akademia Tarnowska zepchnięta na dno ligowej tabeli po porażce z BKS Bielsko-Biała

Artur Gawle, Andrzej Skórka
Tarnowianki przegrały kolejny mecz Tauron Ligi i spadły na ostatnie miejsce w ligowej tabeli Artur Gawle
Siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej podejmowały w poniedziałek (15 stycznia) wieczorem w meczu Tauron Ligi drużynę BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała. "Żyrafy będą chciały jak najszybciej zapomnieć o tym meczu.

Druzgocąca porażka Grupy Azoty Akademia Tarnowska

Faworytkami spotkania były przyjezdne, plasujące się w czołówce Tauron Ligi. Niestety, tarnowianki nie miały w poniedziałek (15 stycznia) żadnych argumentów, by postawić się BKS-owi.
W pierwszym secie zdołały zdobyć zaledwie 10 "oczek".

Druga odsłona spotkania była niewiele lepsza, bowiem tarnowianki uległy w niej rywalkom 15:25.

W trzecim secie "Żyrafy" próbowały wykrzesać z siebie jak najwięcej, a walka do pewnego momentu wydawała się być bardziej wyrównana. Od stanu 16:16 inicjatywę przejęły jednak bielszczanki, kończąc seta z wynikiem 20:25.

Po tym spotkaniu drużyna Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej spadła na ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi. Tarnowianki mają na koncie zaledwie 2 zwycięstwa i 13 porażek. Tracą punkt do Pałacu Bydgoszcz oraz Stali Mielec.

Najbliższe spotkanie w Arenie Jaskółka rozegrają już w niedzielę (21 stycznia), ale spotkanie z ŁKS Commercecon Łódź także do łatwych należał nie będzie. Przyjezdne zajmują bowiem w ligowej tabeli 4. miejsce.