Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Więźniowie z Konarskiego w Tarnowie wykonali 21. metalowe serce na nakrętki. Pojemnik stanął przez starostwem [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Metalowe serce na nakrętki stanęło przed budynkiem tarnowskiego starostwa przy ul. Narutowicza
Metalowe serce na nakrętki stanęło przed budynkiem tarnowskiego starostwa przy ul. Narutowicza Piotr Rogóz/IKC
Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tarnowie stanęło czerwone metalowe serce na plastikowe nakrętki. Pojemnik został wykonany przez więźniów z Zakładu Karnego przy ul. Konarskiego w Tarnowie. Wrzucając do serca nakrętki można pomóc ciężko chorej 3-letniej Mai.

FLESZ - Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

od 16 lat

Serca prosto z tarnowskiego więzienia

Praca nad produkcją metalowych serc na plastikowe nakrętki w warsztacie tarnowskiego więzienia idzie pełną parą. Zajmuje się nią czterech osadzonych. Serca przekazywane są różnym instytucjom i organizacjom. Tym razem metalowy pojemnik powstał na zamówienie tarnowskiego starostwa.

- Zakład Karny w Tarnowie bardzo aktywnie włączył się w realizację tych serc, ponieważ dzięki temu skazani, którzy je wykonują, mogą resocjalizować się i zadośćuczynić społeczeństwu za swoje przewinienia. Dlaczego serce? Ponieważ jest to taki wizerunkowy obraz tego, co skazani oddają dla społeczeństwa lokalnego. Serce przekazane dla starostwa jest dwudziestym pierwszym, które zostało już wykonane. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze złożyć zamówienie, oczywiście jesteśmy do dyspozycji - podkreśla płk Maciej Możdżeń, dyrektor tarnowskiego więzienia.

Pomogą chorej dziewczynce

Wrzucając nakrętki do pojemnika ustawionego przed starostwem będzie można pomóc 3-letniej Mai. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która powoduje u niej m.in. opóźnienia psychoruchowe. Maja wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji.

- Zachęcamy do wrzucania nakrętek. Włączmy się w akcję niesienia pomocy, a cel jest szczytny, pozyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze przeznaczone zostaną dla chorej dziewczynki - mówił Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Do serca można wrzucać plastikowe nakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić można również zakrętki po chemii gospodarczej, np. po szamponach, płynach do zmywania i płynach do płukania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto