Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Tarnowie powstała druga tężnia solankowa. Wykonali ją terapeuci i podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zdjęcia, wideo

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Wideo
od 16 lat
Uczestniczy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Klikowskiej w Tarnowie mają własną tężnię solankową. Konstrukcja wypełniona tarniną stanęła na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i powstała dzięki wspólnej pracy terapeutów, niepełnosprawnych i wsparciu przyjaciół.

Przy ulicy Klikowskiej w Tarnowie powstała tężnia solankowa

Oficjalne otwarcie tężni solankowej przy ulicy Klkowskiej odbyło się we wtorek (11 lipca) i uczestniczyli w nim terapeuci, niepełnosprawni oraz prezydent Tarnowa. Było uroczyste przecięcie wstęgi i pierwsze inhalacje w nowym obiekcie.

Tężnia powstała na terenie ogrodu Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowaczego. To mocna i sporych rozmiarów konstrukcja drewniana wypełniona tarniną o wysokości sześciu metrów. Pomysł na jej budowę narodził się kilka lat temu, a niespełna trzy lata temu przystąpiono do jego realizacji.

- To były czasy pandemiczne, więc uznaliśmy, że każdemu taka tężnia się przyda, po prostu dla zdrowia. Będzie korzystnie wpływać na górne drogi oddechowe i układ odpornościowy naszych uczestników - mówi Paweł Jakubas, terapeuta z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Klikowskiej.

Tężnia przy ul. Kilkowskiej powstała dzięki wspólnej pracy

W powstanie tężni zaangażowali się terapeuci, przyjaciele warsztatów oraz sami podopieczni, którzy wykonywali różne prace pod okiem opiekunów w ramach terapii.

- Na początku z dużym entuzjazmem podeszli do budowy tężni. Wbili nawet pierwszą łopatę, a później pomagali w pracach zbrojeniowych, betoniarskich, stolarskich, dekarskich - opowiada Paweł Jakubas.

Materiały na budowę tężni pochodziły m.in. ze sprzedaży prac, które wykonali niepełnosprawni podczas zajęć. Budowę obiektu wsparły także zaprzyjaźnione z warsztatami osoby.

Z tężni będą na co dzień korzystać uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Klikowskiej. W godzinach od 7 do 15 będzie również udostępniana bezpłatnie grupom niepełnosprawnych z Tarnowa i okolic, a także szkołom i przedszkolom po wcześniejszym umówieniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto