Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów-Wierzchosławice. Zielone światło dla budowy nowego połączenia Tarnowa z autostradą A4. Jest zezwolenie wojewody małopolskiego

OPRAC.:
Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Nowy łącznik będzie miał 2,6 km długości. Jego początek zlokalizowany będzie przy węźle autostradowym w Wierzchosławicach, a koniec na rondzie u zbiegu ulic Chemicznej z Witosa w Tarnowie
Nowy łącznik będzie miał 2,6 km długości. Jego początek zlokalizowany będzie przy węźle autostradowym w Wierzchosławicach, a koniec na rondzie u zbiegu ulic Chemicznej z Witosa w Tarnowie archiwum
Zniknęła ostatnia formalna przeszkoda dla rozpoczęcia budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Wojewoda małopolski, Łukasz Kmita wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji. Na połączenie zachodniej strony Tarnowa z autostradą miasto czeka już od dziewięciu lat.

FLESZ - Jaki będzie rynek pracy w 2022 roku?

od 16 lat

Nowa droga połączy Tarnów z autostradą A4 w Wierzchosławicach

Początkowo łącznik miała budować GDDKiA, ale ostatecznie ten projekt upadł. Potem z inwestycją usiłował się zmierzyć powiat tarnowski, a ostatecznie wzięło ją na swoje barki województwo.

Przetarg na budowę połączenia Tarnowa z autostradą A4 w Wierzchosławicach rozstrzygnięto ponad rok temu. Potem przeciągały się uzgodnienia w sprawie zabezpieczenia ujęcia wody w Kępie Bogumiłowickiej.

Teraz wszystko wskazuje na to, że roboty ruszą niebawem, bowiem wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie.

Prace przy budowie nowego połączenia Tarnowa z autostrada A4 powinny ruszyć już niebawem

Nowy łącznik będzie miał 2,6 km długości. Jego początek zlokalizowany będzie przy węźle autostradowym w Wierzchosławicach, a koniec - na rondzie u zbiegu ulic Chemicznej i Witosa w Tarnowie. Najdroższym elementem trasy będzie liczący aż 830 metrów długości most na Dunajcu. Inwestycja ma kosztować 155 mln zł z czego 113 mln zł, to unijne dofinansowanie.

– Inwestycja wpłynie za odciążenie potoku pojazdów w centrum miasta, zapewni właściwą obsługę komunikacyjną Tarnowa, wpływając zarazem na bezpieczeństwo mieszkańców – podkreśla Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu przystępować do prac. Budowa łącznika powinna się zakończyć w 2023 roku.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto