Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Trwa kwalifikacja pacjentów do pierwszego stacjonarnego hospicjum w Tarnowie. W Mościckim Centrum Medycznym zacznie działać od lipca

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Dzięki kontaktowi z NFZ (na pięć lat) pobyt i świadczenia udzielane w hospicjum będą   bezpłatne
Dzięki kontaktowi z NFZ (na pięć lat) pobyt i świadczenia udzielane w hospicjum będą bezpłatne archiwum Mościckie Centrum Medyczne
Opiekunowie osób nieuleczalnie chorych, które wymagają opieki paliatywnej, mogą już starać się o przyjęcie do pierwszego stacjonarnego hospicjum w Tarnowie. Placówka zostanie uruchomiona w Mościckim Centrum Medycznym. Zespół medyczny do opieki nad chorymi jest już skompletowany, a pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 1 lipca.

FLESZ - W pomidorach będzie więcej witaminy D?

od 16 lat

Pierwsze hospicjum w Tarnowie zacznie przyjmować pacjentów od 1 lipca

Hospicjum stacjonarne zostanie uruchomione na drugim piętrze MCM, obok funkcjonującego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Do dyspozycji pacjentów będzie dwanaście łóżek, a chorzy będą przebywać w jedno i dwuosobowych pokojach.

Zespół medyczny hospicjum został już skompletowany. To lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholog, posiadający doświadczenie w pracy w tego typu placówkach. Hospicjum zapełni biała plamę opieki hospicyjnej na mapie Tarnowa. Do tej pory potrzebujący pomocy mieszkańcy musieli korzystać z placówek w Dąbrowie Tarnowskiej lub Brzesku.

- Długo zabiegaliśmy o to, żeby w Tarnowie hospicjum powstało i cieszymy się, że się udało. To duże udogodnienie dla pacjentów, a zwłaszcza dla ich rodzin, którzy nie będą musieli daleko dojeżdżać, by odwiedzać chorych - podkreśla Jan Musiał, prezes Mościckiego Centrum Medyczne.

Kwalifikacja do pierwszego hospicjum stacjonarnego w Tarnowie

Hospicjum zaczynie działać 1 lipca, a lekarze już mogą kwalifikować chorych do skorzystania z tej formy opieki. Do rejestracji konieczne są dokumenty, które można pobrać ze strony internetowej przychodni.

Pacjenci będą przyjmowani na postawie skierowania do lekarza. Potrzebne są także: zaświadczenie lekarskie z aktualnymi wynikami badań, historią choroby i przebiegiem wcześniejszego leczenia onkologicznego. Niezbędne jest także zgoda pacjenta do objęcia opieką paliatywno-hospicyjną oraz upoważnienie do dokumentacji medycznej.

Dla pacjentów i ich rodzin MCM uruchomiło specjalną infolinię 14 688 05 23, pod którą uzyskają informacje na temat hospicjum.

Pacjentami hospicjum będą osoby nieuleczalnie chore, które wymagają opieki paliatywnej. Głównie są to pacjenci onkologiczni po zakończeniu leczenia. Dzięki kontaktowi z NFZ (na pięć lat) pobyt i świadczenia udzielane w placówce będą bezpłatne.

Drugie stacjonarne hospicjum w Tarnowie już niedługo

Od ponad dekady w Tarnowie Fundacja Kromka Chleba prowadzi budowę hospicjum stacjonarnego Via Spei. Obiekt przy ul. Bystrej jest już na ukończeniu. Jako pierwsza w najbliższym czasie ma zacząć działać tam poradnia paliatywna. Fundacja już złożyła już wniosek o zakontraktowanie świadczeń do NFZ na jej prowadzenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto