Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Strach przed drakońską podwyżką opłat za śmieci w Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej podziałał. Lokatorzy zaczęli je segregować

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
W wakacje na kilkuset drzwiach wejściowych do klatek schodowych bloków należących do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się kolorowe kratki z informacją o tym, że cena za śmieci może wzrosnąć do 84 złotych.  Miała to być to być kara za tych, którzy nie sortują odpadów
W wakacje na kilkuset drzwiach wejściowych do klatek schodowych bloków należących do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiły się kolorowe kratki z informacją o tym, że cena za śmieci może wzrosnąć do 84 złotych. Miała to być to być kara za tych, którzy nie sortują odpadów archiwum polskapress
Miasto zapowiadało, że ceny za wywóz odpadów mogą dla lokatorów TSM wzrosnąć mogą ponad trzykrotnie (84 złote miesięcznie od osoby) jeśli ci nie zaczną porządnie segregować śmieci. Straszak podziałał, widmo drakońskiej podwyżki na razie oddala się, ale to nie oznacza końca kontroli.

FLESZ - Mocne wsparcie dla przemysłu rolno-spożywczego

od 16 lat

Kartki z informacją o podwyżce za śmieci wystarszyły mieszkańców Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

We wakacje okazało się, że śmieci nie są odpowiednio segregowanie aż w 30 blokach, należących do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a na drzwiach wejściowych do klatek schodowych pojawiły się kartki z informacją o tym, że cena za odpady może wzrosnąć do 84 złotych miesięcznie od osoby. Obecna stawka wynosi 24 zł.

Drakońska podwyżka groziła lokatorom po stwierdzeniu przez MPGK niedopełnienia obowiązku selektywnego segregowania odpadów.

Na plakatach wówczas widniała informacja, że prezydent Tarnowa wszczął z urzędu postępowanie, a mieszkańcy mogą zapłacić za śmieci stawkę taką jak za odpady niesortowane. Był także apel spółdzielni i przypomnienie jak prawidłowo segregować śmieci.

Apel Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do lokatorów

Wielu lokatorów było wówczas oburzonych. Uważali, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej w tym przypadku jest niesprawiedliwe. Widmo ponad trzykrotnej podwyżki podziałało jednak na wyobraźnię. Jak przyznaje prezes największej spółdzielni mieszkaniowej w Tarnowie, sytuacja znacznie poprawiła się na większości blokowisk.

- Widzimy, że nasz apel i prośby przyniosły efekt. Mieszkańcy zaczęli lepiej segregować śmieci. Poprawę widać na siedemdziesięciu procentach blokowisk - przyznaje Zbigniew Sipiora, prezes Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dodaje, że jeśli sytuacja się powtórzy i kolejne kontrole pokażą nieprawidłowości, widmo drastycznej podwyżki może powrócić, tym bardziej że MPGK nadal sprawdza jak mieszkańcy sortują śmieci i co wyrzucają m.in. do pojemników na plastik, szkło, papier i bioodpady.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto