Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnów: poseł Czesak z PiS-u uratował swoją głowę

Andrzej Skórka
Edward Czesak (w środku) wzmacnia kontrolę nad lokalnymi strukturami PiS. Jego prawą ręką został poseł Józef Rojek (z prawej), wspierający Czesaka od początku konfliktu w partii
Edward Czesak (w środku) wzmacnia kontrolę nad lokalnymi strukturami PiS. Jego prawą ręką został poseł Józef Rojek (z prawej), wspierający Czesaka od początku konfliktu w partii fot. archiwum
Znowu gorąca atmosfera towarzyszyła posiedzeniu zarządu okręgu PiS w Tarnowie. Do personalnej rewolucji jednak nie doszło. Stanowisko zachował prezes lokalnych struktur partii poseł Edward Czesak. Większości głosów nie zdobyły także wnioski o wykluczenie z szeregów partii trójki działaczy.

W poniedziałkowy wieczór lokalne władze PiS zebrały się po raz pierwszy od połowy marca. Wówczas praniu brudów w łonie zarządu przysłuchiwał się Joachim Brudziński. Teraz działacze zabrali się za zaległości, czyli wnioski personalne złożone na posiedzeniu na początku marca. Część działaczy chciała pozbyć się z partii Lucyny Malec (bohaterki afery z rejestracją list PiS do powiatu tarnowskiego, radnej wojewódzkiej), Grzegorza Kozioła (wójta gminy Tarnów oskarżanego przez oponentów o dopuszczenie na listy swojego ugrupowania ludzi pełniących służbę w organach bezpieczeństwa PRL) i Józefa Rojka (zarzucano mu generowanie konfliktów personalnych w partii).

Czytaj także: Żużel: chcieć nie zawsze znaczy móc

- W tajnym głosowaniu wnioski o ich wykluczenie z partii nie uzyskały większości - mówi nam poseł Czesak.
Czesak na początku spotkania zgłosił wniosek o przeprowadzenie głosowania nad wotum zaufania dla siebie na stanowisku szefa PiS w okręgu tarnowskim.
- Uznałem, że marcowy list otwarty do prezesa Kaczyńskiego podpisany przez część członków zarządu był publicznie wyrażonym wotum nieufności do mojej osoby - mówi. W piśmie tym grupa działaczy obarczyła Czesaka winą za konflikty w organizacji oraz osłabienie pozycji partii w regionie i prosiła prezesa Kaczyńskiego o "zdecydowaną reakcję".

Czytaj także: Tarnowski "Bristol" opisany w książce

W głosowaniu poseł Czesak zdobył poparcie 15 członków zarządu, 8 głosowało przeciw. Dysponując taką przewagą, otoczenie prezesa z łatwością przeforsowało kilka personalnych zmian. Wiceprezesem PiS w Tarnowskiem został poseł Józef Rojek, zastępując na tym stanowisku Jacka Pilcha (od jesieni w PJN). Sekretarzem zarządu został Józef Gawron z Proszowic, w miejsce Roberta Pantery. Do prezydium PiS działacze dokooptowali również Wiesława Krajewskiego (szefa PiS w powiecie dąbrowskim, byłego starostę dąbrowskiego) oraz Grzegorza Kozioła.
Nieznana jest partyjna przyszłość wykluczonych z partii w marcu Pantery, Marka Drwala i Grzegorza Kądzielawskiego. Ostateczna decyzja należy do Komitetu Politycznego PiS.

Codziennie rano najświeższe informacje z Tarnowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zamów newsletter!

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kradł benzynę na angielskich numerach
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto