Radość kibiców w Arenie Jaskółka Tarnów. Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Gwardię Opole po zaciętym meczu. Mamy zdjęcia

Artur Gawle
Artur Gawle
Mecz Grupy Azoty Unii Tarnów z Gwardią Opole obfitował w emocje
Mecz Grupy Azoty Unii Tarnów z Gwardią Opole obfitował w emocje Artur Gawle
Tarnowscy szczypiorniści podejmowali w środę (12 grudnia) w ostatnim meczu tego roku przed własną publicznością drużynę Gwardii Opole. Zacięty mecz przypieczętowali trzybramkowym zwycięstwem. Zobaczcie zdjęcia.

Ranga meczu była wysoka, bo tarnowianie przystępowali do niego po dwóch porażkach z rzędu z Azotami Puławy i Ostrovią. W tabeli Unia zajmowała 10. miejsce, tracąc do siódmych w tabeli opolan dwa "oczka". W pierwszym spotkaniu obu zespołów w Opolu lepsi byli gwardziści.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta, a wynik długo oscylował wokół remisu. Jednak to Unia schodziła na przerwę z przewagą dwóch bramek (15:13).

Po zmianie stron tarnowianie nabrali wiatru w żagle i udało się nawet w pewnym momencie odskoczyć rywalom na siedem bramek. Opolanie nie składali jednak broni. Wykorzystali moment przestoju gospodarzy i trafili do bramki tarnowian cztery razy z rzędu. Końcówka należała już jednak do Unii, która wygrała 29:26.

Po tym zwycięstwie Grupa Azoty Unia Tarnów awansowała na siódme miejsce, spychając Gwardię o jedną lokatę niżej.