Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w Tarnowie? Brytyjczycy będą inwestować

Andrzej Skórka
Banery informujące o kamienicy na sprzedaż są już nieaktualne. Budynek kupili Anglicy
Banery informujące o kamienicy na sprzedaż są już nieaktualne. Budynek kupili Anglicy Andrzej Skórka
Tarnów sprzedał budynek na rogu ul. Wałowej i Bramy Pilzneńskiej. Dawny internat tarnowskiego "plastyka" kupiła brytyjska firma geodezyjno-projektowa.

Dobicie transakcji to dowód na rosnące zainteresowanie lokowaniem kapitału w Tarnowie po otwarciu autostrady A-4.

Wcześniej miasto kilka lat starało się bez powodzenia sprzedać kamienicę w ścisłym centrum. Liczono na inwestorów z branży hotelarskiej, restauracyjnej, ale nie wykluczano przeznaczenia budynku na siedzibę firm z branży usługowej.

Udało się w ubiegłym tygodniu. Do przetargu przystąpiła firma Bridgeway i kupiła budynek za 1,1 mln zł. - Bridgeway jest firmą o profilu geodezyjno-projektowym, działającym w sektorze IT dla biznesu - mówi Agnieszka Batko, kierownik Biura Obsługi Przedsiębiorców w UMT. - Każdy samorząd życzyłby sobie takiego inwestora na swoim terenie.

Brytyjczycy na razie nie określili jeszcze oficjalnie zakresu swojej działalności w Polsce. Miasto chucha i dmucha na inwestora licząc na nowe miejsca pracy. Bridgeway przydzielono na przykład specjalnego opiekuna inwestora. To tylko jedna z szans na to, że po kilku latach gospodarczego zastoju w Tarnowie znów pojawiać się mogą nowe miejsca pracy. Nie bez znaczenia jest w tym kontekście połączenie od jesieni miasta z Europą przez autostradę A-4.

- Od czasu otwarcia autostrady obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania miastem ze strony potencjalnych inwestorów - podkreśla Agnieszka Batko. - Otrzymujemy coraz więcej zapytań kierowanych drogą mailową i telefonicznie. Efektem może okazać się m.in. powstanie w Tarnowie dużego call-center. Rozmowy w tej sprawie trwają już od pewnego czasu. Inwestor docelowo planuje zatrudnić w swoim centrum obsługi telefonicznej około 100 osób. Szuka dużych powierzchni biurowych. Urzędnicy przygotowali listę propozycji, także obiektów znajdujących się w prywatnych rękach.

Na razie jaskółkami przyszłych większych inwestycji jest otwarcie oddziałów dwóch krakowskich firm informatycznych, które ulokowały się w Tarnowie. Jedna z nich - Ige Xao szuka jeszcze pracowników - programistów, studentów do współpracy, oferuje też praktyki.

Kolejnych kilkadziesiąt miejsc pracy pojawiać może się dzięki inwestycji firmy Can-Pack. Producent blaszanych opakowań dla branży spożywczej od dłuższego czasu nosi się z zamiarem zainwestowania blisko 50 mln zł w nowy zakład produkcyjny w Tarnowie. Fabryka ma stanąć na terenie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego, w jego części wchodzącej w skład specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny. Can-Pack w tej chwili kompletuje jeszcze dokumentację potrzebną do uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności w specjalnej strefie.


Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto