21. Tarnowski Bieg Leliwitów: Jakub Burghardt zwyciężył i zabrał buławę do Muszyn.

Roman Kieroński
W biegu głównym wystartowało w tym roku ponad 300 osób
W biegu głównym wystartowało w tym roku ponad 300 osób Roman Kieroński
Reprezentant Muszyny Jakub Burghardt zwyciężył w rozegranym już po raz 21. Tarnowskim Biegu Leliwitów. Trasę 10 km, wiodącą ulicami miejskiej Starówki, pokonał w czasie 31,08 min i wyprzedził Pavlo Veretskiego z Ukrainy i Jacka Żądłę z Mielca.

Na dziewiątym miejscu finiszował reprezentant Automatyki Tarnów, Grzegorz Czyż. Zwycięzca odebrał główne trofeum - symboliczną Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego.

W kategorii kobiet najszybsza była Lilia Fiskowicz z Ukrainy z czasem 36,28 min.

- Nie na darmo biegacze nazywają go "najbardziej zakręconym" biegiem w Polsce. Na 10-kilometrwoej trasie zawodnicy w rywalizacji o Buławę Hetmana Jana Tarnowskiego będą musieli pokonać na tarnowskim bruku 72 zakręty i cztery razy Wielkie Schody z 44 stopniami. Ten wysiłek uczestnikom biegu rekompensuje zapewne wspaniała atmosfera i klimat - przekonują organizatorzy.

Rywalizację na kilku dystansach toczyło w sumie kilkuset biegaczy z całego kraju i z zagranicy. Ponad trzystu wystartowało w biegu głównym. Jak zwykle nie zabrakło również biegu dla dzieci.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!