Żużel: punktują wszędzie, tylko nie w... Polsce

Roman Kieroński
Żużlowcy jednak potrafią dobrze jeździć. Dziś odbędą się półfinały Złotego Kasku

Słabo spisujący się w polskiej ekstralidze żużlowcy Tauronu Azotów Tarnów brylują w zawodach brytyjskiej Elite Leaque. Szwed Fredrik Lindgren i Duńczyk Bjarne Pedersen poprowadzili do zwycięstw swoje zespoły Wolverhampton Wolves i Eastobourne Eagles.

Fredrik Lindgren, który po słabiutkim występie we Wrocławiu ostatni pojedynek "Jaskółek" oglądął z parkingu w meczu Wolverhampton ze Swindon Robins wygranym przez jego zespół 48:42, zdobył najwięcej, 13 punktów. Po 11 "oczek" zdobyli Tai Woffinden i Peter Karlsson. W pokonanym zespole najlepszy był zawodnik Unii - Scott Nicholls - 13 pkt. Słabiej pojechał lepszy od tarnowian w meczu we Wrocławiu Maciej Janowski - zdobył 6 punktów.

Zespół Bjarne Pedersena Eastbourne w wyjazdowym meczu z Belle Vue Aces zwyciężył różnicą jednego punktu. Duńczyk zakończył spotkanie z dorobkiem 13 punktów. Zwyciężył m.in. w piętnastym, nominowanym wyścigu przed Harrisem, Shleinem i Kylmaekorpim. O dwa punkty więcej od Pedersena wywalczył Lewis Brigder. W pokonanym zespole najwięcej, 12 punktów, zdobył Rory Schlein, 10 - Chris Harris, 5- jeżdżący przed rokiem w Tarnowie, obecnie zawodnik Włókniarza Patrick Hougaard.

W tej sytuacji trudno się dziwić tarnowskim kibicom nie mogącym zrozumieć, dlaczego tak słabo "stranieri" jeżdżą w polskiej ekstralidze.Polacy startujący w drużynie Tauronu Azotów już dziś stają do walki o awans do finałowego turnieju o Złoty Kask. W półfinale w Krośnie wystąpią: Krzysztof Kasprzak, Szymon Kiełbasa i Marcin Rempała. W drugim turnieju w Rawiczu o awans będzie się ubiegał jedyny do tej pory zawodnik, który nie zawodzi w lidze, Sebastian Ułamek.

Krzysztof Kasprzak który do tej pory w zawodach ligowych nie wygrał żadnego biegu, będzie miał okazję rywalizacji z takimi zawodnikami jak: Jarosław Hampel, Rafał Dobrucki, Maciej Janowski i Grzegorz Walasek. Marcin Rempała i Szymon Kiełbasa będą chcieli udowodnić, że nie zrezygnowali z walki o miejsce w drużynie. Najgroźniejszymi rywalami Ułamka na torze w Rawiczu będą trzykrotny zdobywca Złotego Kasku Janusz Kołodziej, reprezentant Falubazu Piotr Protasiewicz, zawodnik Unii Leszno Damian Baliński i torunianin Adrian Miedziński.

W obsadzie turniejów półfinałowych brakuje m.in. zawodników z Gorzowa z Tomaszem Gollobem na czele, Rzeszowa, a z niższych lig także z Poznania, Piły, i Lublina. Finałowy turniej o Złoty Kask rozegrany zostanie 25 kwietnia na toruńskiej Moto-Arenie. Pierwszych trzech zawodników turnieju otrzyma nominacje do eliminacji IMŚ Grand Prix w 2012 roku.

Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Olszyny: zwyrodnialcy pocięli psa żyletką