Termalica i Dolcan zachowały status niepokonanych w 1. lidze [ZDJĘCIA]

Michał Gąciarz
Termalica Bruk-Bet Nieciecza po raz pierwszy w tym sezonie zgubiła punkty i zremisowała z Dolcanem Ząbki 1:1. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście po golu Szymona Matuszka a "Słoniki" wyrównały za sprawą Jakuba Czerwińskiego.

Początek spotkania zdecydowanie należał do zespołu gości, którzy umiejętnie się bronili, by potem mądrze wychodzić z kontratakami. Już w 3. minusie ząbczanie mogli objąć prowadzenie po strzale Mateusza Cichockiego, jednak w ostatniej chwili Sebastian Nowak sparował strzał na słupek.

Co nie udało się w poprzedniej sytuacji, wyszło w kolejnej. Zawodnicy Dolcanu przeprowadzili akcje lewą stroną, gdzie do zacentrowanej piłki w polu karnym dopadł Szymon Matuszek, który skierował głową piłkę do siatki.

Druga połowa spotkania przebiegała w zupełnie innym stylu. Do głosu doszli gospodarze, którzy w 50. minucie wyrównali wynik spotkania za sprawą Jakuba Czerwińskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Dariusza Jareckiego.

W dalszej fazie spotkania to goście dyktowali warunki gry, jednak nie potrafili przekuć przewagi na bramkę. Przyjezdni starali się odgryzać kontrami, Patryk Mikita zmarnował doskonałą sytuację w oko oko z Nowakiem.

Pod koniec spotkania na boisku w Niecieczy zapanowała ulewa w której doskonalą sytuacje dla gospodarzy zmarnował Czerwiński - jego strzał z linii bramkowej świetnie wybił Rafał Leszczyński.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!