Tauron Liga siatakrek. Grupa Azoty Akademia Tarnów w meczu z Grotem Budowlanymi Łódź nie sprawiła niespodzianki

Artur Bogacki
Siatkarki z Tarnowa nadal czekają na zwycięstwo w tym sezonie
Siatkarki z Tarnowa nadal czekają na zwycięstwo w tym sezonie Artur Gawle
W trzecim meczu sezonu 2023-2024 w Tauron Lidze siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów doznały trzeciej porażki. Tym razem przegrały (w czwartek,19.10.2023) u siebie z Grotem Budowlanymi Łódź.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Grot Budowlani Łódź 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 14:25)

• Grupa Azoty Akademia: Chmielewska, Szumera, Mościckaja, Marcyniuk, Dżaković, Gawlak, Żurawska (libero) oraz Zakościelna, Molenda, Calkins, Uszewa, Szczygieł-Głód.
  • Grot Budowlani: Łazowska, Bjelica, Lisiak, Różyńska, May, Mitrović, Łysiak (libero) oraz Lijewska, Polm Sobiczewska, Wilińska.

Faworytkami były łodzianki. Wygrały za pełną pulę, ale stratę seta - patrząc na przebieg całego meczu - uznać trzeba za niespodziankę.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Łodzianki zaczęły jednak budować przewagę, a kluczowy był fragment od 8:12 do 8:16; potem dominacja była już wyraźna.

Druga partia też długo przebiegała z przewagą Grotu Budowlanych. Od stanu 15:17 tarnowianki zdobyły trzy kolejne punkty i poszły za ciosem. Od wyniku 18:19 wywalczyły pięć punktów z rzędu i wyrównały stan meczu.

Później jednak tak dobrze im nie szło. Ekipa z Łodzi w trzeciej partii szybko uciekła na 8 pkt (5:13). To jednak nie był koniec emocji, bowiem nonszalancja w grze rywalek dała tarnowiankom nadzieję. Zbliżyły się, przy stanie 16:20, po serii błędów gości, miały kilka szans na zmniejszenie straty, ale je zmarnowały. Kolejnej już nie miały.

W czwartej części szybko stało się jasne, kto będzie górą. Faworytki błyskawicznie odskoczyły (1:8) i pilnowały przewagi (9:18).

Najlepszą zawodniczka spotkania (MVP) została wybrana rozgrywająca drużyna z Łodzi - Martyna Łazowska.