Tarnów: start z workiem medali

(kier)
Dziewięć medali - to dorobek reprezentantów Startu Tarnów w rozegranych w Bydgoszczy 39. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: w kat. 75 kg piąta zawodniczka tegorocznej Paraolimpiady w Londynie Marzena Łazarz, w kat. 44 kg Magda Werner, w wadze 82,5 kg Piotr Szymeczek, w wadze 60 kg Michał Rudolphi i kat. 75 kg Bartosz Hajnysz. Srebrne "krążki" wywalczyli: Artur Lis w wadze 75 kg i ponownie Bartosz Hajnysz. Z brązowymi medalami wrócili z Bydgoszczy: Paweł Jewuła - w wadze 60 kg i Łukasz Ptak w kat. 67,5 kg.

"Tylko" czwarte miejsce zajął Rafał Jakóbczyk. - Sukcesom na pomoście sprzyja atmosfera w klubie - razem trenują, rywalizują i przyjaźnią się sportowcy zdrowi i niepełnosprawni. Dobitnym przykładem jest nasza "zdrowa" zawodniczka Aneta Szot. W mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc Aneta wywalczyła prymat w kat. 72 kg. To dowód wspaniałej integracji w naszym klubie - powiedział trener Bogusław Szczepański.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!