Strażacy z OSP Pleśna biegają po schodach na medal!

Robert Gąsiorek
Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Pleśniej wystąpiła w Mistrzostwach Polski Biegu Po Schodach. Z Katowic, gdzie rozegrano zawody, druhowie wrócili ze srebrnymi medalami.

Mistrzostwa Altus Cup odbyły się 3 lutego na terenie wieżowca Altus w Katowicach. W zawodach wystartowało i swoje starty ukończyło 149 osób w tym 18 kobiet. Drużynę OSP Pleśna reprezentowali: Grzegorz Polański, Dominik Gąciarz, Kamil Bernaś oraz Mateusz Siwek.

Zawodnicy w tym roku mieli do pokonania ponad 600 schodów (33 piętra), biegając tradycyjnie w strojach sportowych. Drużynowo OSP Pleśna w tegorocznej edycji zajęła II miejsce przegrywając z drużyną ze Święcan. To kolejny już tytuł OSP Pleśna. W poprzednich edycjach drużyna spod Tarnowa zdobyła trzy mistrzostwa oraz jedno vice-mistrzostwo Polski strażaków OSP w biegu po schodach.