Siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów przegrały z Metalkasem Pałacem Bydgoszcz

Artur Bogacki
08.11.2023 tarnow
hala jaskolka liga siatkowka kobiet grupa azoty akademia tarnow - stal mielec n/z
08.11.2023 tarnow hala jaskolka liga siatkowka kobiet grupa azoty akademia tarnow - stal mielec n/z fot. wojciech matusik / polskapress brak
W spotkaniu zamykającym 8. kolejkę Tauron Ligi siatkarek Grupa Azoty Akademia Tarnów w trzech setach przegrała 29 listopada 2023 r. z Metalkasem Pałacem Bydgoszcz.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Metalkas Pałac Bydgoszcz 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)
Grupa Azoty Akademia: Chmielewska, Szumera, Gawlak, Dżaković, Zakościelna, Uszewa, Żurawska (libero) oraz Szczygieł-Głód, Calkins, Marcyniuk, Molenda.
Metalkas Pałac: Bałdyga, Sikorska, Nowakowska, Makarewicz, Paluszkiewicz, Witowska, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz.

To był mecz bardzo ważny dla układu dołu tabeli. Trzecie od końca przed tym starciem tarnowianki podejmowały ekipę z Bydgoszczy, która zamykała stawkę, a w 7 spotkaniach nie tylko nie wygrała, ale i nie zdobyła punktu. Teraz się przełamała.

W pierwszej partii miejscowe prowadziły 8:6, później musiały odrabiać straty. Ostatni remis to 14:14; przyjezdne odskoczyły później na 16:21 i już nie dały się dogonić (a zmarnowały trzy setbole). W drugiej części Pałac zbudował przewagę bardzo szybko: 2:7, 4:13, 8:20 i wygrał 15.

W trzecim secie tarnowianki zaczęły obiecująco (7:4), lecz od stanu 8:6 straciły cztery punkty z rzędu i znów musiały gonić rywalki. Wkrótce jednak było 10:15, 13:20 i bydgoszczanki pewnie zwyciężyły.