"Jaskółkom" wystarczyło mocy do połowy zawodów

Piotr Pietras
Janusz Kołodziej w meczu ze Stalą Gorzów zdobył 6 pkt
Janusz Kołodziej w meczu ze Stalą Gorzów zdobył 6 pkt Sebastian Maciejko
Znakomicie spisujący się w tegorocznym sezonie w rozgrywkach Enea Ekstraligi zespół Azotów Tauronu Tarnów w niedzielę przegrał 41:49 mecz wyjazdowy z innym faworytem - drużyną Stali Gorzów.

Po bardzo wyrównanym początku zawodów tarnowianie przejęli inicjatywę. Dobrze wyjeżdżali spod taśmy startowej, wygrali trzy kolejne wyścigi i po 7. biegu objęli 10-punktowe prowadzenie.

W zespole Azotów Tauronu początkowo bezbłędnie jeździli Greg Hancock i Janusz Kołodziej. Amerykanin pierwszą "wpadkę" zanotował w 8. biegu, w którym na pierwszym łuku po starcie, po nieporozumieniu z Dawidem Lampartem, stracił sporo dystansu i nie zdołał już dogonić rywali. W dalszej części zawodów kapitan "Jaskółek" nie tylko nie wygrał żadnego wyścigu, ale zdołał pokonać tylko juniora Stali Adriana Cyfera.

Janusz Kołodziej, który znakomicie rozpoczął mecz w Gorzowie, pierwszą stratę zanotował w 10. biegu, w którym tuż po starcie miał kolizję z Nielsem Kristianem Iversenem. - Nie bardzo wiem, co się stało, gdyż byłem wtedy przed Iversenem. Duńczyk próbował się na mnie założyć, ale trafił przednim kołem na hak mojego motocykla i zanotował upadek - skomentował zaistniałą sytuację na torze zawodnik "Jaskółek".

Po upadku Iversena w zawodach nastąpiła dłuższa przerwa, podczas której służby techniczne musiały naprawić zniszczoną bandę, długiej kosmetyce poddany został także gorzowski tor, na który gospodarze wylali sporo wody.

- Po tej długiej przerwie Janusz nie był już tak skuteczny jak na początku zawodów. Przede wszystkim dał mu się trochę we znaki kontuzjowany palec, który odczuwał szczególnie w czasie startów. Jazda na niezbyt równym gorzowskim torze zrobiła swoje, między innymi dlatego słabiej wyjeżdżał spod taśmy i przyjeżdżał na metę na końcu stawki - wyjaśniał menedżer Kołodzieja Krzysztof Cegielski.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Tarnowa. Zapisz się do newslettera!