Puchar Azotów Tarnów 2012: koniec zmagań amatorów we wspinaczce

Andrzej Mizera
Zakończyły się zmagania amatorów we wspinaczce na czas w Pucharze Azotów Tarnów 2012. W finałowej edycji imprezy, której patronowała Edyta Ropek, wystartowało 85 zawodniczek i zawodników.

Zmagali się w kilku kategoriach. W najmłodszej, do 9 lat zwyciężyli Emilia Góryjowska i Jakub Banach. W kategorii do 15 lat znakomitą formę pokazała Aleksandra Kałucka z Tarnovii. Dla niej to czwarte z rzędu zwycięstwo w pucharze. W kategorii kobiet do 22 lat, Jadwiga Klimek z AZS PWSZ Tarnów, była najlepsza.

Wśród mężczyzn najszybciej biegał Marek Wójcik. Wśród kobiet powyżej 22 lat najlepszą okazała się Małgorzata Szymura. Dla niej to było drugie miejsce w tym sezonie. Rywalizacja najszybszych zawodników z kategorii do 30 lat na swoją korzyść rozstrzygnął Jakubem Barnaś (AZS PWSZ Tarnów). Wśród mężczyzn powyżej 30 lat po raz czwarty w tym sezonie zwyciężył Maciej Jankowicz z G-Team.

W najliczniejszej kategorii OPEN, pierwsze miejsce zajęli Jadwiga Klimek oraz Krzysztof Łukasiński. Podczas zawodów odbyła się też rywalizacja niepełnosprawnych. W niej wygrali Adrian Kaleta, Andrzej Piskorz, Kamil Cedrowski i Grzegorz Łyduch.

W rywalizacji terapeutów najszybciej wspiął się Jan Reszkiewicz. Niedzielne spotkanie podsumowało cztery edycje pucharu. Najlepszymi okazali się Emilia Góryjowska, Jakub Banach Aleksandra Kałucka, Mateusz Kozdroń, Jadwiga Klimek, Marek Wójcik, Małgorzata Szymura, Krzysztof Łukasiński Macieja Jankowicza, Karolina Pięciak i Jakub Barnaś.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia