Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Tarnowie w roku szkolnym 2024/2025. Adresy i kontakt do placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Tarnowie. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Tarnowie. Gdzie zapisać dziecko? mikanaka
O rozwój dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Tarnowie. Przejrzyj adresy dostępnych placówek. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy jest początek rekrutacji i jakie kryteria są w nich brane pod uwagę, a także jak ważne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. Niekiedy dopuszcza się, aby miało ukończone zaledwie 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć bezpośrednio placówka.

Kiedy rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Tarnowie?

Rekrutacje w przedszkolach prowadzone są zwykle w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Jest to uzależnione od danej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne procesy rekrutacyjne. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i mają zapis w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdym z nich mogą być odmienne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Przedszkola niepubliczne w Tarnowie działają na podstawie przepisów, które zapisano w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj dzieci, które uczęszczały do wybranego przedszkola wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej albo bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w starej formie, to znaczy samodzielne złożenie formularza w placówce.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Tarnowie możesz znaleźć na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Tarnowie?

Edukacja przedszkolna pozostaje niezwykle istotna w rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, maluch chodząc do przedszkola nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z rówieśnikami, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności z obszaru motoryki. Maluchy uczą się, jak samodzielnie myć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, bawić się. Zabawa w grupie sprzyja przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Tarnowie

Poniżej znajdują się wizytówki przedszkoli. Możliwe, że wybierzesz wśród nich placówkę dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Tarnowie

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto