PKCH PWSZ Tarnów przywiózł trzy punkty z Tarnobrzegu

Roman Kieroński
Zespół PKCH PWSZ Tarnów sprawił sobie i swoim kibicom miłą niespodziankę. Z gorącego terenu w Tarnobrzegu przywiozły zwycięstwo, w dodatku za trzy punkty.

Drużyna prowadzona przez trenera Bogdana Dudka zaskoczyła swoje rywalki z Siarki już w pierwszych setach. Po wyrównanym początku przy stanie 6:7 zdobyły pod rząd pięć punktów, w tym dwa bezpośrednio z zagrywki Katarzyny Kutyły.

Poszły za ciosem, wygrały pierwszą partię do 15 i w takim samym stosunku także drugiego seta. - Pewne wygrane wprowadziły jednak w szeregi naszego zespołu trochę rozluźnienia. Sekretarz zawodów niesłusznie odgwizdał błąd naszego ustawienia, straciliśmy ważny punkt, a za moment także kontuzjowaną naszą rozgrywającą Małgorzatę Młocek. W efekcie przegraliśmy tego seta 23:25 - powiedział trener Dudek.

Szkoleniowiec tarnowskiego zespołu zmuszony był do wprowadzenia na boisko, najmłodszej, zaledwie 17-letniej Weroniki Wyroby. Tarnowianka zagrała znakomite spotkanie. Świetnie rozgrywała piłkę, a reszty dopełniały jej koleżanki. Szybko objęły prowadzenie 9:5. W końcówce przy stanie 21:15 przydarzył im się słabszy okres gry, ale po kończącym ataku Alicji Leszek wygrały seta do 22 i całe spotkanie 3:1.

Kluczem do zwycięstwa była znakomita gra blokiem. Tarnowianki postawiły rywalkom przysłowiowy " chiński mur". Zdobyły w ten sposób aż 18 punktów.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!