Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

IV LO w Tarnowie będzie kształcić młodych architektów

Paweł Chwał
Młodzi ludzie myślący poważnie o zawodzie architekta i studiach na tym kierunku nie będą musieli jeździć do Krakowa na lekcje rysunku. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie od września otwarta ma zostać klasa o profilu matematyczno-architektonicznym.

Szkoła prowadzi w tym momencie zaawansowane rozmowy o współpracy z dwiema krakowskimi uczelniami - Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Politechniką Krakowską. - Niebawem okaże się, z którą podpiszemy właściwą umowę - wyjaśnia Anetta Święch, wicedyrektor ZSO nr 1, w ramach którego działa IV LO.

Uczniowie realizować mają w ramach zajęć specjalny program z rozszerzoną liczbą godzin matematyki, historii sztuki i rysunku. Te ostatnie prowadzić mają właśnie wykładowcy z Krakowa. - Zabiegamy jednocześnie o to, aby nasi uczniowie mogli cyklicznie uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych prowadzonych na konkretnej uczelni. To pozwoli im odpowiednio wcześnie zweryfikować plany życiowe i ułatwi dostanie się na wybrany kierunek studiów - dodaje Anetta Święch.
W tym momencie sporo młodych tarnowian aspirujących do studiów architektonicznych uczestniczy na własny koszt w kursach przygotowawczych do egzaminów, dojeżdżając na nie do Krakowa.

Szczegółowe informacje na temat nowego kierunku nauczania w IV LO można będzie zdobyć podczas Dnia Otwartego Szkoły, który odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia od 9.30 do 14.30.

Liceum planuje uruchomić od września w sumie siedem klas pierwszych. Poza matematyczno-architektoniczną będą też prawnicza i biologiczno-chemiczna z elementami edukacji medycznej, w których - co jest nowością - uczniowie od pierwszej klasy uczyć się mają podstaw języka łacińskiego.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Tarnowa Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnow.naszemiasto.pl Nasze Miasto