Historyczny sukces młodych koszykarzy z Tarnowa! Ekipa Trzech Kumpli na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3

OPRAC.: Redakcja Tarnów
Tarnowska drużyna w składzie: Mateusz Baziak, Igor Michalski, Mikołaj Wróbel,
Szymon Witek wywalczyła brązowy medal MMP w koszykówce 3x3
Tarnowska drużyna w składzie: Mateusz Baziak, Igor Michalski, Mikołaj Wróbel, Szymon Witek wywalczyła brązowy medal MMP w koszykówce 3x3 MUKS 1811 Tarnów
Drużyna MUKS 1811 Tarnów wywalczyła trzecie miejsce w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w kategorii U 17 rozegranym w Warszawie.

Sukces koszykarzy z Tarnowa w Warszawie

Finały z udziałem 16 najlepszych drużyn z całego kraju rozegrano w hali Torwaru w Warszawie.
W fazie grupowej tarnowianie pokonali drużynę Gimbasket Wrocław 22:7 i Szkołę Gortata PG II Gdańsk 21:12. Ulegli natomiast ekipie GTK Gliwice 14:21.

Ćwierćfinałowy pojedynek z MKS Nysa Kłodzko tarnowianie wygrali 21:17, a w zaciętym półfinale musieli uznać wyższość drużyny WKK Wrocław (21:18), która później sięgnęła po mistrzostwo.

W spotkaniu o brąz tarnowianie pokonali gospodarzy Profbud Legia Warszawa 21:16.

W warszawskim finale tarnowianie występowali w składzie:

• Mateusz Baziak,
  • Igor Michalski,
  • Mikołaj Wróbel
  • Szymon Witek.
  • We wcześniejszych turniejach tarnowskie barwy reprezentował również Szymon Skrzypek.

Trenerem brązowych medalistów jest Łukasz Stawarz, a partnerem zespołu jest tarnowski Browar Trzech Kumpli, stąd nazwa drużyny Trzech Kumpli, pod którą koszykarze występowali w rozgrywkach.

We wcześniejszych turniejach eliminacyjnych w Giżycku, Łańcucie, Krakowie i Łodzi tarnowianie zawsze zajmowali miejsca w pierwszej czwórce.

Trzecie miejsce w MMP w koszykówce 3×3 w kategorii do lat 17 to pierwszy medal na tym szczeblu w tej odmianie koszykówki dla Tarnowa i klubu MUKS 1811 Tarnów.

Z kolei w rywalizacji w kategorii U23 Tarnów reprezentował zespół Charakterny Ortopeda, nad którym patronat objął były koszykarz Unii Tarnów oraz reprezentacji Polski – Tomasz Witek.

Tarnowianie, którzy legitymowali się najniższą średnią wiekową (18 lat), mimo ambitnej postawy zakończyli zawody w fazie grupowej i zostali sklasyfikowani na 16. miejscu w Polsce.

W finale drużyna Charakterny Ortopeda zagrała w składzie:

• Szymon Skrzypek,
  • Michał Walnik
  • Jakub Więckowski.
  • We wcześniejszych turniejach grali także Adrian Szumlański, Andrzej Schabowski i Sebastian Szabaciuk.

FLESZ - Warzywa sezonowe. Co jeść w czerwcu?